Autentické príbehy, nadčasové témy

Štýlová rekonštrukcia priniesla čistý dizajn a originálne prvky

- Reklama -

Zachránené šindľové strechy, drevený strop, pivnička plná vína, stodola, ktorá sa zmenila v zimnú záhradu. Ale tiež záhrada, kde kvitnú kvety a počuť bzukot včiel, k tomu prekrásne prírodné jazierko. To všetko v citlivo prevedenej rekonštrukcii čarovného objektu u našich českých susedov.

MEZI PLŮTKY – štýlový boutique hotel

A aj keď hovoríme o citlivej rekonštrukcii, určite jej nechýbal originálny nápad a vnímavé oko majiteľky. Presne vedela, čo s čím spojiť, ako stavbu zachrániť a zbytočne nepreplácať a nezničiť jej úžasný potenciál. Tradičné sa spojilo s moderným a vytvorilo dokonalú symbiózu. Tu a tam doplnené o moderné prvky je toto miesto balzamom na dušu. Dnes síce stavba slúži k ubytovaniu hostí, ale svoju pokojnú povahu si zachovala. Vitajte v MEZI PLŮTKY.

Mohutný dom na polosamote s bielou fasádou, prevaha kameňa na terase, miestami tehla a okolité rastliny pôsobia upokojujúco. Jazierko pred domom len dotvára celú atmosféru. Na prvý pohľad si možno návštevník povie, že pôjde o starú dobrú klasiku a očakáva len jednoduché veci. Dizajnové zariadenie však svedčí o opaku. Ale pozor, nijako tu nové veci neprekážajú atmosfére vidieka, naopak. Mimochodom, televízor by ste tu hľadali márne. Ale ani tu nechýba. Pri tejto návšteve si poviete, že ide naozaj o neobyčajné miesto, kde za architektúru a dizajn by ste udelili jednotku s hviezdičkou.

Severská architektúra dala interiéru punc originality

Biela, drevo, čistý dizajn

Štyri moderné izby sú ľahko inšpirované severskou architektúrou, niekomu zas môže pripomínať Toskánsko. Pôsobivé kúpeľne majú čistý dizajn, sú otvorené a ponúkajú sprchový kút alebo vaňu – v štýlovom prevedení. Celému interiéru dominuje biela farba doplnená všadeprítomným drevom, nádherná podlaha, ktorá je pokrytá bielym pieskovcom a doplnkov tak akurát. Priveľa zbytočných predmetov, na ktoré by tu padal prach, tak budete hľadať márne.

Zaujímavým prvkom je červený drez v kuchyni či retro chladnička krémovej farby, ale aj húpacie kreslo, netradičné drevené stolíky a samostatne stojaca vaňa, na ktorú máte výhľad priamo z postele. 

Zaujímavé prvky

Majiteľka do strechy vložila iba takzvané volské oká na šírku krokiev, napriek tomu si svetlo v podkroví svoju cestu našlo a prestupuje celým priestorom. Jemne sa odráža od bielych a svetlo šedých tónov, ktoré miestami príjemne narúša prirodzená farba smrekového dreva.

Všade cítiť premyslené kroky majiteľky, ktorá dôkladne zvažovala, ako si poradiť nielen pri rekonštrukcii, ale aj zariaďovaní. „Ako pre dizajnéra je pre mňa prostredie, v ktorom žijem, hoci len jednu alebo dve noci, rovnako dôležité ako okolie, ktorým prechádzam. Aj ako pre cestovateľov je pre mňa čas strávený v hoteli či reštaurácii časom vnímania a dopĺňania mozaiky cestovania,“ hovorí majiteľka a autorka tohto miesta Daniela Hradilová na záver.

Nielen skvelý dizajn, ale aj vynikajúca poloha

Opatrne po špičkách, s pokorou a starostlivosťou, k miestu, tradícii, ku kráse. Aj to by mohlo byť mottom tohto nádherného miesta v českej obci Čeladná.

Autorka článku: Martina Baumann

Zdroj fotografií: Amazing Places

Všimli sme si aj

- Reklama -

Súvisiace príspevky

- Reklama -