Autentické príbehy, nadčasové témy

Tretí benefičný galavečer Fashion Sparkling Charity Night 2015

0
Tretí benefičný galavečer Fashion Sparkling Charity Night 2015

Historické priestory Národnej Rady Slovenskej republiky hostili v poradí tretí benefičný galavečer Fashion Sparkling Charity Night, ktorého celkový výťažok Euro 47.000,- pomôže rekonštruovať Oddelenie paliatívnej medicíny v rámci Národného onkologického ústavu. Aj vďaka generálnemu partnerovi večera – spoločnosti ProCare a.s.  – sa táto vízia stala realitou. Na prestížnej udalosti nechýbali odborná medicínska elita, kultúrni, spoločenskí aktéri a biznismeni. Výnimočnosť večera zvýraznila fashion show Maxa Azriu.

Historické priestory Národnej Rady Slovenskej Republiky ožili dňa 26.11.2015  výnimočnou udalosťou spoločenského významu, aké sa na Slovensku organizujú –   Fashion Sparkling Charity Night 2015, ktorej hostiteľmi  boli FashionTV czech&slovak a spoločnosť ProCare a.s., ako generálny partner galavečera.

small

Pod záštitou riaditeľky Fashion TV a organizátorkou večera Gabrielou Drobovou sa zmysluplnil filantropický večer, ktorého súčasťou bola aj prezentácia kolekcie jedného z najvýznamnejších svetových módnych dizajnérov Maxa Azriu. Galavečer sa však niesol aj v znamení integrácie a rešpektu k spoločenským hodnotám a pomoci.

Žijeme z toho, čo sme dostali, ale život tvoríme tým, čo dávame“ – cituje Sira Winstona Churchilla generálna riaditeľka TV Fashion. Preto sa Fashion Sparkling Charity Night  rozhodla integrovať zdanlivo nespojiteľné. Má ambíciu nadchnúť, inšpirovať ľudí a pomôcť, lebo je to prírodzená súčasť našich životov.“ – dodáva Gabriela Drobová.

small_3

Vďaka štedrým darcom, hosťom a partnerom sa pomoc zhmotnila a nový projekt Oddelenia paliatívnej medicíny tak dostane reálnu šancu na naplnenie svojej funkcie pre odkázaných v rámci Národného onkologického ústavu.

Som veľmi rád, ze ProCare mohol byť partnerom Fashion Sparkling Charity Night 2015. Pre nás má táto charitatívna udalosť veľký význam, pretože ak sú naši pacienti odkázaní na pomoc špecializovaných pracovísk akým je aj NOU, tak si môžeme byť istí, že bude o nich odborne a na vysokej úrovni postarané. Zdravie a spokojnosť našich pacientov stoji v ProCare na prvom mieste.“ povedal generálny riaditeľ Procare – moderná poliklinika Marek Duban.

small_2

Oddelenie paliatívnej medicíny Národného onkologického ústavu je zatiaľ prvé a jediné akútne zariadenie tohto charakteru v Slovenskej republike. Vzniklo na pôde Národného onkologického ústavu pred viac ako dvadsiatimi rokmi. V centre paliatívnej starostlivosti je pacient – človek so všetkými svojimi fyzickými, psychickými, sociálnymi a duchovnými potrebami.

Som rád, že myšlienka POMÁHAŤ JE FASHION  a kultúra darcovstva a pomoci v tomto predvianočnom období už po tretíkrát spojila jedno z najprestížnejších podujatí roka s Národným Onkologickým ústavom.“ – povedal riaditeľ NOU MUDr. Jozef Dolinský. Galavečer otvorila česká operná speváčka Michaela Gemrotová jednou z najkrajších árií O Mio Babbino Caro. Celým večerom hostí sprevádzal moderátor Leoš Mareš.

small_1

Prítomní hostia si celý večer vychutnávali ročníkové šampanské Laurent Perrier, francúzsky koňak Maxime Trijol a talianske vody Aqua Panna a San Pellegrino. O menu galavečere sa postaral šéfkuchár Marek Ort.

Hostí doslova ohúrilo  spevácke číslo, špeciálne vytvorené pre Fashion Sparkling Charity NIGHT 2015. Silná pieseň You´ve Got a Friend od Carol King, ktorú na záver zaspievali Mária Čírová, Michaela Gemrotová, Samuel Tomeček, VeronikaS a bývalá moderátorka FashionTV Jana Mutňanská bol krásnom bodkou za večerom,  počas ktorého sa lekárske kapacity, biznisová elita a známe osobnosti spojili v krásnej myšlienke pomoci.

Words & Photos: FTV
http://tvfashion.eu