Autentické príbehy, nadčasové témy

V súťaži OFFICE ROKA si sily zmeria 30 spoločností

- Reklama -

Projekt OFFICE ROKA vstúpil do ôsmeho ročníka s tromi desiatkami prihlásených kancelárií, a to od Bratislavy až po Košice. Zastúpenie pritom majú spoločnosti s výmerou priestorov od niekoľkých desiatok, až po vyše tridsať tisíc metrov štvorcových. Výberu finalistov sa zhostí odborná porota zložená z rešpektovaných odborníkov a odborníčok. Kto do nej tento rok zasadne?

Jedným z pilierov súťaže je práve diverzita

Jedným z kľúčových pilierov OFFICE ROKA je diverzita, teda rozmanitosť a rôznorodosť. Aj v tomto – už ôsmom ročníku súťaže –  sú zastúpené rôzne spoločnosti z celého Slovenska. Medzi prihlásenými sú firmy nielen z Bratislavy, ale aj z Košíc, Žiliny, Hurbanova, Kysuckého Nového Mesta a Liptovského Mikuláša.

Rôznorodá je aj veľkosť podnikov. Do súťaže sa nominovali spoločnosti s kancelárskou plochou vyše 30 000 m2, no i malé, butikové firmy s výmerou len okolo 60 m2. „Mám nesmiernu radosť z toho, že si dôležitosť kultivovaného pracovného prostredia uvedomuje stále viac spoločností naprieč celým Slovenskom, bez ohľadu na veľkosť firmy alebo zameranie. Zároveň im ďakujem za to, že sa odhodlali stať sa súčasťou projektu OFFICE ROKA a odhaliť takpovediac vlastné „zákulisie“. Vybrať z finalistov a víťazov bude aj tento rok mimoriadne náročné,“  konštatuje porotca Peter Gróf, Head of Workplace Strategy v realitno-konzultačnej spoločnosti CBRE Slovensko, ktorá projekt OFFICE ROKA organizuje.

Tridsiatka nominovaných spoločností je skutočne pestrá. A rôznorodá je aj odborná porota. Pozvanie medzi hodnotiteľov ôsmeho ročníka súťaže prijali známi odborníci a odborníčky, ktorí prepájajú akademickú sféru s reálnou praxou v oblasti kognitívnych vied, urbanizmu, architektúry a dizajnu. Už tradične je v porote aj zástupkyňa minuloročného Absolútneho víťaza OFFICE ROKA.  

Predstavujeme porotcov a porotkyne

„Súťaž OFFICE ROKA na jednom mieste sústreďuje to najlepšie z oblasti slovenských interiérových dizajnov a inovatívnych firiem, ktoré si uvedomujú potrebu zveľaďovania svojich priestorov. A to nielen za účelom zvýšenia komfortu a zdravotných aspektov, ale aj budovania firemnej kultúry,“ hovorí Milena Bobeková, majiteľka a konateľka ALPE Euroservice s.r.o.®, spoločnosti, ktorá minulý rok získala titul Absolútny víťaza OFFICE ROKA. Oblasť interiérového dizajnu je jej hobby a pri tvorbe priestorov spolupracovala s ateliérom architekti BLZK, Matejom Balážikom.

Peter Gróf, Head of Workplace Strategy v CBRE Slovensko pomáha organizáciám s mapovaním ich potrieb a s prípravami na nich nadväzujúce rozhodnutia a stratégie týkajúce sa pracovného priestoru. Peter má dlhoročné praktické skúsenosti s realizáciou rôznych projektov naprieč viacerými trhmi, sektormi či veľkosťami spoločností.

Lukáš Kordík absolvoval štúdium na Fakulte architektúry STU v Bratislave a École Nationale d’Architecture de Lyon. Je spoluzakladateľom ateliéru GutGut. Pôsobil ako asistent ateliéru III na Katedre architektonickej tvorby VŠVU a ako hosťujúci pedagóg na FASTU v Bratislave. V súčasnosti vedie Ateliér Kordík na Fakulte architektúry ČVUT v Prahe. Bol jedným so zakladajúcich členov združenia OFCA (Office for collaborative architects).

Pedagogička, výskumníčka a projektová manažérka, Prof. Ing. Veronika Kotradyová, PhD., pôsobí od roku 2002 na Fakulte architektúry a dizajnu STU v Bratislave, na Ústave interiéru a výstavníctva. Špecializuje sa na dizajn s ohľadom na človeka a životné prostredie. Dlhodobo skúma well-being vo vzťahu človeka a prostredia, prostredníctvom interdisciplinárnych vedeckých štúdií. Je praktizujúcou interiérovou dizajnérkou a konzultantkou.

Michal Matloň je psychológ architektúry, ktorý pomáha tvoriť miesta pre dobrý život a zmysluplnú prácu, od kancelárií až po mestské štvrte. Pôsobí v theLivingCore – konzultačnej firme založenej kognitívnymi vedcami z Viedenskej univerzity. Michal je tiež spoluzakladateľom newsletteru Venetian Letter, ktorý sa venuje architektúre a urbanizmu, ktoré sú zamerané na človeka a založené na vede.

Priestory sú aj vizitkou kultúry firmy

V súčasnosti porota hodnotí všetky nominované priestory. Finalistov vyhlási koncom marca 2023. Rovnako ako minulý rok, aj tentokrát budú nasledovať obhliadky a diskusie so zástupcami finalistov. Prečo sú osobné prehliadky tak dôležité? M. Matloň vysvetľuje: „Kvalitné priestory sú dobrým spôsobom, ako prilákať kandidátov a talentovaných ľudí. Preto vždy odporúčam, aby sa človek nechal počas pracovného pohovoru previesť priestormi firmy. Tak získa lepší obraz o tom, kde bude pracovať, ale zároveň vie z priestoru vycítiť, ako si firma zamestnancov váži a aká je jej kultúra.“

-Tlačová správa-

- Reklama -

Súvisiace príspevky

- Reklama -