Autentické príbehy, nadčasové témy

Zaujímavé turistické miesta Portugalska

0
Zaujímavé turistické miesta Portugalska

Lisabon, Porto, Madeira, Algarve či Lagos. Všetky tieto miesta nájdeme v jednom štáte. V Portugalsku. Je to až neuveriteľné koľko toho môžeme vidieť na jednom mieste, ale vopred varujem, že toto nie je len na týždennú dovolenku a určite je to miesto kam sa budete chcieť vrátiť aj na budúce a dokonca vždy na nové miesto. Môžete objavovať históriu, ochutnávať vína, relaxovať na pláži, športovať alebo navštíviť jedno z najvýznamnejších pútnických miest či objavovať niektorý z mnohých ostrovov, ktoré sa priraďujú k spomínanej destinácii.

 

Ak ste dobrodružný typ a mali by ste záujem objavovať nevšedné miesta tejto malebnej krajiny, jednoznačným tipom je Cabo da Roca. Vyniká už len z toho dôvodu, že je to najzápadnejší cíp v celej Európe. Ponúka krásny výhľad na Atlantický oceán, a že to stojí za to! Človek sa pri takom pohľade naozaj zastaví a užíva si daný moment. No je pravdou, že taký výlet je veľmi krátky, preto je veľkou výhodou, že hneď neďaleko je mestečko Sintra, ktoré patrí do svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Následne sa môžete presunúť do samého srdca Portugalska, Lisabonu. Je to prístavné mesto a nie nadarmo sa nazýva mestom moreplavcov. Snáď najznámejším je Krištof Kolumbus, ktorý objavil Ameriku. V Lisabone dokonca majú dve kuriozity, ktoré určite pobavia. Je to replika známeho Golden Gate Bridge zo San Franciska a socha Ježiša Krista z Ria De Janeiro. Keď budete mať chuť na kávu také Café a Brasileira určite nie je na zahodenie. No a ak ide o víno, to by som si nechala na Porto, ktoré je svojim vínom známe všade po svete. Navyše, z Lisabonu do Porta to máte len jednu hodinu lietadlom. Najznámejšia ochutnávka vína Caves Ferreira,, kde vám predstavia pravé Portugalské tradície porozprávajú vám o regióne Douro, kde pestujú hrozno a prevedú vás starými pivnicami. Tu budete mať možnosť ochutnať rôzne známe vína.

Ak stále nemáte dosť, máme pre vás pripravené miesto, ktorému sa vraví „Plávajúca záhrada Atlantiku“. Je to ostrov Madeira. Zelené krajinky, kvetinové záhrady a opäť, zeleň a kvety. To ale nie je všetko, pretože ak vás nezaujíma krajina, možno vás budú zaujímať jaskyne Sao Vincente alebo prírodné bazény.

Pre milovníkov golfu odporúčam zájsť s prstom na mape trocha severnejšie a nájsť región Algarve na juhu Portugalska. Práve tu sa nachádza množstvo golfových stredísk a vyberať si medzi nimi bude poriadny problém. Mnohé z týchto stredísk sa nachádzajú neďaleko pláží, takže zakiaľ čo si budete užívať hru, vaša partnerka si môže užívať slnečné lúče na prekrásnej pláži. Tak čo vy na to, beriete?

 

Karolína Poláková

Foto: Dreamstime

 

www.visitportugal.com