Free Porn

Autentické príbehy, nadčasové témy

Zážitková jeseň: V lone prírody, na samote, v meste alebo v kúpeľoch?

- Reklama -

Môžete ju prežiť na chalupe, chate, v hoteli alebo si dopriať luxusný kemping v podobe glampingu. Môže mať príchuť samoty, ale môže sa niesť v duchu luxusu a okázalosti. Vaša dovolenka môže byť pestrá ako lístie, ktoré vám bude šuchotať pod nohami. Načerpajte energiu z tipov, ktoré vám prináša AMAZING PLACES.

STARÁ IZBA
Keď chalupa, tak určite na Orave

Stará Izba vás dostane, je to miesto ako vystrihnuté z rozprávky – dobrú noc tu dávajú líšky a ráno sa prebúdzate do úžasnej atmosféry okolitej prírody. Chalupa sa nachádza na polosamote v malebnom prostredí na Orave. Vďaka svojej polohe je ideálnym miestom pre rodiny s deťmi, milovníkov prírody, turistiky a aktívnej dovolenky a, samozrejme, je to v prvom rade miesto dokonalého oddychu.

Drevenička po starých rodičov dostala druhú šancu a zrekonštruovali ju naozaj s citom. Niekde sa rezalo, inde zas lakovalo, maľovalo, prečalúnilo a niekde stačila len voda a kúsok čistiaceho prostriedku, aby dedičstvo po starkých dostalo ďalšiu šancu. Nové veci zas prispôsobili a doladili k tým, ktoré vynovili, a tak si tu staré žijú v harmónii s novými materiálmi. Najväčšiu pozornosť púta pec na prízemí. V podkroví sa nachádza kúpeľňa a tri romanticky zariadené spálne, z ktorých je krásny výhľad na vrcholky hôr.

NEBO NAD ŠTIAVNICOU
Štyri chalúpky s dušou, ktoré vám vyrazia dych

Sú to štyri dvesto-tristoročné chalúpky – Biela, Modrá, Oranžová a Zelená a volajú sa Nebo nad Štiavnicou. Nedostupný terén v mestskej časti Štefultov ich majiteľom učaroval hneď, a preto sa rozhodli zdevastované chalúpky kúpiť a dať im nový život. Domčeky sú pomenované podľa farby dverí a okien. Kopcovité, čiastočne ťažko prístupné miesta okolia Banskej Štiavnice skrývajú nádherné výhľady do kraja a nabáda k objavovaniu a túram.

„Obnovou tohto miesta sme vytvorili absolútne súkromie pre rodinné dovolenky, priateľské stretnutia, dámske jazdy, umelecké alebo športové aktivity. Svojou energiou skvele podporuje brainstormingové alebo iné kreatívne worskhopy. Je ideálne na načerpanie energie a inšpirácie súčasne,“ pozývajú majitelia.

BOUTIQUE HOTEL 11
Ubytovanie v historickom srdci Nitry

Nitriansky hrad na dosah a na streche unikátne SPA a či už pôjdete do Nitry pracovne, alebo za oddychom, ste tu správne. Tento útulný butikový hotel má všetko potrebné. Hostia môžu využiť služby priestranného Lobby baru, cigarového salónika a ručnej autoumyvárky. A môžu si vybrať zo 40 izieb rôznych kategórií zariadených v tlmených tónoch. Spomínané Rooftop SPA, ale aj fínska či infra sauna, vírivka, vonkajšia kaďa a celé mesto ako na dlani – to všetko robí z tohto miesta jedinečné ubytovanie. 

Nitra ponúka množstvo historických a kultúrnych pamiatok. Najvýraznejšou z nich, viditeľnou aj z terasy hotela, je Nitriansky hrad s Katedrálou sv. Emeráma. Pre kultúrnych nadšencov tu je množstvo kostolov, synagóg, múzeí, galérií, divadiel, jeden z najväčších amfiteátrov na Slovensku a národné výstavisko Agrokomplex. Vďaka svojím turistickým trasám a prírodným chodníkom je to skvelé miesto aj pre milovníkov prírody.

HOTEL ROYAL PALACE TURČIANSKE TEPLICE
Špičková starostlivosť, skvelé wellness a zážitkové kúpele

Luxusný hotel v štýle art deco, ktorý podčiarkuje svoje historické korene a zároveň odkazuje na vybranú spoločnosť, ktorá kúpele po stáročia navštevovala. Okázalé miesto, pokoj v duši a relax. K tomu vynikajúca gastronómia, príjemná atmosféra a nádherná príroda. Domov sa vrátite ako znovuzrodený. Pomôžu vám k tomu blahodárne masáže a procedúry, liečivá voda a fantastické jedlo. Tých päť hviezdičiek si skutočne zaslúži.

Nájdete tu širokú ponuku liečebných procedúr navyše za prítomnosti prírodných zdrojov minerálnych termálnych prameňov. Hotel je prepojený chodbou so Spa&Aquaparkom, v ktorom nájdete bazény a vodné atrakcie. Vďaka zloženiu minerálnej vody je Spa&Aquapark jediný aquapark so Zlatým prameňom na Slovensku.

GLAMPING POSED VINICA
Ubytovanie v srdci vinohradu

Našli sme miesto pre každého milovníka vína. Vzniklo so zámerom priblížiť krásy viníc všetkým tým, ktorých zaujíma, ako víno vzniká. A kde inde ako v utešenom vinohradníckom mestečku Modra. Originálny domček nad mestom je postavený na oceľovej podeste, je ekologický a nezasahuje do okolitej prírody. Je ideálny na romantické chvíle pre dvoch, nič vám tu nebude chýbať. Po príchode hostí čaká na ochutnávku aj fľaša vína z domácej produkcie.

Posed nie je pripojený na elektrické a vodovodné siete, a tak prináša ideálny spôsob, ako uniknúť z rušného mesta. Kúpeľňa je vybavená solárnou sprchou a kompostovaciou toaletou. Nechýba provizórna kuchynka, v ktorej sa nachádza zásoba pitnej vody, plynový varič a rôzne kuchynské náčinie pre pohodlnú prípravu raňajok či jednoduchej večere. Vnútri je komfortná posteľ a dostatok odkladacieho či úložného priestoru. Ideálne miesto na malý únik z reality, čo poviete?

STROMDOM DVA DUBY
Urbanistické dielo v súlade s okolitou prírodou

Novobanská príroda a originálny dizajn – to je dvojpodlažná drevostavba s názvom StromDom Dva Duby. Ikonou objektu je pokrútený dub prerastajúci cez vonkajšiu terasu, na ktorej sa nachádzajú vchodové dvere do domčeka. Terasa je dostatočne priestranná, aby slúžila aj na stolovanie pre štyri dospelé osoby, čo je aj maximálna ubytovacia kapacita.

Interiér poskytuje všetko, čo hostia potrebujú, vrátane alternatívnej sprchy a ekologickej toalety. V kuchyni je pec s rúrou na pečenie, plynový varič a nechýba ani chladnička. Je elektrifikovaný pomocou fotovolatických panelov, ktoré poskytujú dostatok energie pre osvetlenie v interiéri. Útulná obytná zóna s veľkorysou presklenou „kukaňou“ a plne vybavený kuchynský kút s pieckou, ktorej živé teplo dokresľuje divokú a zároveň romantickú atmosféru v zasnežených zimných mesiacoch. V podkroví sú dve oddelené komfortné ležoviská pre štyri dospelé osoby. Jeho súčasťou je presklená oddychová zóna

CHATA 267
Súkromie v lone panenskej prírody

Moderná a útulná chata po úchvatnej rekonštrukcii sa nachádza na ostrove v Demänovskej doline, približne 400 metrov od Demänovskej ľadovej jaskyne. Svojich hostí láka na skutočné súkromie. Zaň vďačia ostrovu, ktorý vytvorila rieka Demänovka a dostať sa sem dá len cez drevený most, cez ktorý nepúšťajú autá. Minimalistický dizajn, všadeprítomné drevo a veľké okná. Vďaka nim sa priestor otvoril prírode. Funkčnosť tu zohrávala dôležitú úlohu, a tak je tu všetko vrátane nábytku vyrobené na mieru.

Atmosféru interiéru je neopísateľná a pec tu nemôže chýbať, ale aj prírodná hlinená omietka a krásne výhľady do okolia cez veľkú presklenú stenu v obývacej izbe. Neďaleko chaty sa nachádza cyklotrasa a priamo z chaty sa dá vyraziť po turistických trasách, ktoré vedú do hlbokých hôr a na hrebene kopcov.

Pripravila: Martina Baumann, zdroj fotografií: AMAZING PLACES

- Reklama -

Súvisiace príspevky

- Reklama -