Hľadať

Campari po milánsky…

Campari po milánsky…

Boli ste už v Miláne? Ak áno, dáte mi za pravdu, že je to úžasné mesto, ktoré nežije iba módou. Tento raz sa v Milane uskutočnila fotografická produkcia nového exkluzívneho kalendára Campari na rok 2010. Pozývam vás do zákulisia, kde sa budete môcť stretnúť so šarmantnou Olgou Kurylenko.

V hlavných úlohách umeleckého počinu vo forme kalendára sa okrem Campari predstavuje Olga Kurylenko a fotograf Simone Nervi. Pre Campari ide už o jedenásty brand-kalendár. Spojenie milánskej atmosféry, fliaš Campari v mnohých podobách a pózach, talentu mladého a zatiaľ neobjaveného fotografa Nerviho a sexi „chameleon girl“ Olgy Kurylenko sa spoločne premenilo vo vášeň. Vášeň, ktoré je dokonale stelesnená vo fotkách na 16. stranách.

Snímky zachytávajú viac či menej známe miesta a zákutia Milána, zaujímavé situácie a mestské „rituály“. Bohužiaľ, nadšeným priaznivcom Campari a fotografie sa tento umelecký počin dostane do rúk až v októbri. Dovtedy nám bude musieť stačiť tekutá podoba tohto nápoja.


Olga  Kurylenko

Áno, meno Olga Kurylenko vám je povedomé. Prezradím odkiaľ. Táto šarmantná 29-ročná Ukrajinka sa preslávila vo svete kinematografie ako Bond-girl po boku Daniela Craiga. Samozrejme – vo filme Quantum of Solace. Onedlho ju budeme môcť vidieť vo francúzskom snímku Kirot a v amerických Centurion a There be Dragons.


Campari

Tento aperitív podľa Wikipedie vynašiel talian Gaspare Campari. Alkohol vie byť zradný – to sa potvrdilo aj v prípade Campari. Sám Gaspare totiž nejako pozabudol, kedy presne ho namiešal prvý raz. Údajne to bolo medzi rokmi 1862 a 1867. Dodnes sa vyrába z pôvodných (samozrejme dokonale utajených) ingriediencií, jeho základom je macerát z horkých bylín, ovocia a rastlín. Pre zaujímavosť: Campari má v závislosti na regióne kde sa predáva, odlišný obsah alkoholu. Od 20,5 až do 28 percent.

František Kvarda                                        Photos: Campari Press/ Image net
www.campari.com

Mohlo by sa Vám páčiť