Hľadať

Charity Golf 2018 – turnaj pre radosť i pomoc

Charity Golf 2018 – turnaj pre radosť i pomoc

Vo štvrtok, 10. mája 2018, sa v Sedin Golf Resort uskutočnil už druhý ročník charitatívneho golfového turnaja. ZSE sa rovnako, ako v minulom roku, rozhodlo premeniť svoj firemný turnaj na turnaj, ktorý pomáha a spojiť tak radosť z hry s pomocou tým, ktorí to potrebujú.

 

Partnerom podujatia bola aj v tomto roku Asociácia pomoci postihnutým – APPA, záštitu nad turnajom opäť prevzal Tomáš Stoklasa, prezident Slovenskej golfovej asociácie.

Radosť z hry tak mali nielen hráči, ktorých bolo takmer 60, ale aj štyri deti – členovia Klubu APPA, ktorým bol výťažok z turnaja určený. 4-ročný Tomáško, 5-ročná Simonka a 12-ročné dvojčatá Timotej a Alex pre zlepšenie svojho zdravia potrebujú intenzívne rehabilitácie v neurorehabilitačnom centre v Šoproni a v centre Svetielko.

Príjemnú atmosféru navodil už ráno Martin Mňahončák – moderátor podujatia a výborný golfista zároveň. Turnaju prialo aj počasie a spolu s dobrou náladou pomáhalo aj k výkonom na greene. Keď sa popoludní spokojní hráči postupne vracali, okrem výborného jedla na nich čakalo vyhodnotenie turnaja a žrebovanie tomboly. Víťazi získali hodnotné ceny a reprodukciu diela Mateja Fabiána s názvom Golf. Tí, ktorým sa nepodarilo získať niektorú z cien turnaja, mali ešte šancu uspieť v tombole. Ale určite všetci, tí ktorí vyhrali, ale aj tí, ktorým sa to tentokrát nepodarilo, si odniesli z turnaja dobrý pocit, že pomohli.

Výťažok podujatia, po zaokrúhlení od ZSE na 8.000 Eur zabezpečil, že všetky štyri podporené deti získali po 2000 Eur na rehabilitácie, ktoré im skvalitnia život.

Okrem organizátorov podujatia – ZSE a APPA – veľké ĎAKUJEM patrí aj ďalším partnerom, ktorí pomohli k jeho realizácii, alebo ho akýmkoľvek spôsobom podporili: Slovenská golfová asociácia, Sedin Golf Resort, Golf Centrum, Kompava, DM drogerie markt, Víno Mrva&Stanko, Cewe, Celimed OMRON, Rink, Spa Aphrodite, The Carlton, Payot, Kúpele Dudince, MILLIARD MEDIA, News&Media Holding a televízia TA3.

Výťažok turnaja – 8000 Eur – je rozhodne veľkou výzvou do ďalšieho ročníka Charity Golf.

Text a fotografie: APPA

 

www.appa.sk

 

Mohlo by sa Vám páčiť