Hľadať

Keď pero stelesňuje umenie

Klásť myšlienky na papier je dnes takmer vzácnosť. Žijeme v dobe, kedy písanému slovu jednoznačne dominujú nové informačné technológie. Paradoxne, aj tento článok, venovaný tajomstvu, ktoré ukrývajú exkluzívne perá Montegrappa, vznikol (samozrejme) v elektronickej podobe… Nuž čo, taký je život. Odpútajme sa teda od „e-komunikácie“ aspoň formálne. Milliardcity predstavuje nový model luxusného pera Montegrappa ESPRESSIONE.

Dizajnérom z Montegrappy sa podarilo skutočne skvele vystihnúť podstatu nového modelu pera práve v jeho názve. Espressione. Jedno slovo, ktoré dokonale vystihuje kus umenia zosobnený v bežnom predmete každodennej potreby, akým je pero. Espressione vyjadruje taliansku povahu a životný štýl. Je divoké a pokojné zároveň.

Dizajnu modelu Espressione dominujú odvážne línie, výrazné farebné odtiene (vášnivá červená, hlboká modrá a mystická čierna). Celkový dojem? Vkusná a jemne výrazná jednoduchosť. Toto pero vyjadruje a zvýrazňuje osobnosť  svojho majiteľa, čím dokonale plní svoj cieľ. Napriek svojej exkluzivite je to pero určené na použitie v každodennom živote úspešných ľudí.


Začiatky

Firma začínala v roku 1912 v meste Basano del Grappa ako výrobňa zlatých hrotov a plniacich pier. Na popredné pozície sa podnik dostal počas prvej svetovej vojny. Vtedy mnoho vojakov používalo perá  Montegrappa  (vtedy pod značkou Elmo). Písali nimi listy domov. A preslávili ich aj dvaja významní americkí spisovatelia – Ernest Hemingway a John Dos Passos – obaja pracovali ako dobrovoľní vodiči sanitiek na fronte.

Perá Montegrappa sú určené pre tých, ktorí nemôžu žiť bez emócií, ktorí vedia vychutnať pocit umeleckého predmetu medzi prstami, ktorí vedia zachytiť aj najjemnejšie poryvy duše.  Keď pero Montegrappa kĺže po papieri, ich oko sleduje, ako sa atrament vpíja do papiera.

V roku 2000 sa táto prestížna značka stala oficiálnou súčasťou luxusného sveta popredných značiek. Perá Montegrappa sú určené pre tých, ktorí nemôžu žiť bez emócií, ktorí vedia vychutnať pocit umeleckého predmetu medzi prstami, ktorí vedia zachytiť aj najjemnejšie poryvy duše.  Keď pero Montegrappa kĺže po papieri, ich oko sleduje, ako sa atrament vpíja do papiera. Perá, tak ako farby, ktoré pripomínajú majstrovské diela a barokovú výzdobu palácov, sú súčasťou montegrappského talianskeho dedičstva.

František Kvarda / Alica Štrbavá                         Photos: Montegrappa Press

www.montegrappa.com

Mohlo by sa Vám páčiť