Autentické príbehy, nadčasové témy

Naštartujte motory

0

Naštartujte motory

Henry Ford odštartoval vek automobilov, keď v roku 1908 prišiel na trh s legendárnym Modelom T. Počas rokov automobil prešiel výraznými zmenami a tak sa zo supiacej „mašinky“ pretransformoval až k výstavným kúskom, symbolom postavenia, úspechu. Automobil vyrástol, stal sa symbolom moderného veku a slobody.

Kniha 20th Century Classic Cars ponúka obrazovú prehliadku históriou vývoja automobilov, ktorú mapuje z dekády do dekády. Spestrením je určite 400 inzerátov z kolekcie Jima Heinmanna. Prostredníctvom obrazových materiálov reklamných vizuálov sa čitatelia prenesú do rozličných období. Objavíte čaro konských záprahov, ale aj odvážne plány rakiet na kolesách. Zaujímavý úvod dopisovateľa New York Times, odborníka na automobily – Philla Pattona, ale aj chronologický prehľad jednotlivých období vo vývoji automobilizmu, technické informácie, inovácie, najväčší výrobcovia, predajcovia, historické udalosti a vplyv kultúry na dizajn automobilov – to všetko vás čaká v novej knihe Philla Pattona. A k lákavému obsahu je dôležité pridať ešte trendy v automobilovom biznise, ako napríklad extravagantný VW Beetle, alebo nenásytný Hummer.

Počas čítania tejto knihy sa budete cítiť ako sa volantom svojho vozidla. Budete mať chuť pridávať, ale aj spomaliť, či manévrovať na kľukatej ceste.

NIPOS                                Photos: Taschen Press

www.taschen.com