Hľadať

Montblanc predstavuje limitovanú edíciu „Thomas Mann“

Tohtoročná „spisovateľská edícia“ je venovaná Thomasovi Mannovi, najväčšiemu nemeckému románopiscovi 20. storočia. Táto edícia, ktorú Montblanc predstavuje pravidelne od roku 1992, ponúka písacie potreby v nadčasovom a klasickom prevedení na počesť najvýznamnejších spisovateľov našej doby.

Súčasťou tej tohtoročnej je plniace pero, guličkové pero, roller a mechanická ceruzka. Radu dopĺňa limitovaná kolekcia troch ručne spracovaných kožených doplnkov z tmavej hnedej teľaciny (peňaženka, zápisník a dosky so zápisníkom), ktoré sú ozdobené výberom citátov zo slávnych Mannových diel a motívov z jeho osobného života.

Písacie potreby exkluzívnej edície Thomas Mann boli navrhnuté v elegantnom štýle art deca. Toto umelecké hnutie rozkvitalo v architektúre a výtvarnom umení v 20. rokoch minulého storočia, teda v dobe, kedy Thomas Mann dosiahol na literárne nebo. Art deco sa vyznačuje kreatívnym spojením elegancie a formy, vzácnosťou materiálov a dokonalostí farieb a odráža sa v prevedení všetkých písacích potrieb edície Thomas Mann, ktorá bola inšpirovaná Mannovým najúspešnejším dielom – rodinnou ságou Buddenbrookovci o vzostupe a páde jednej meštiackej rodiny z Lübecku.  
Komplexná dynamika úpadku Buddenbrookovej rodiny je u písacích potrieb z Mannovej edície vyjadrená kontrastom materiálov – vzácnej čiernej živice a elegantnej viacvrstvovej mozaiky v štýle art deco. Hrot plniaceho pera z 18-karátového zlata zdobí rytina okázalého sídla Buddenbrookovcov. Samozrejme, nechýba ani autorov podpis ladený v striebornej farbe a ikonický symbol značky Montlanc na vrchu viečka.

Písacie potreby (plniace pero za 19 200 Kč, guličkové pero za 15 150 Kč, roller za 15 150 Kč, set* za 49 400 Kč) a kožené doplnky z limitovanej edície Thomas Mann si môžete kúpiť v pražskom butiku Montblanc.

*set obsahuje plniace pero, guličkové pero a mechanickú ceruzku

Words & Photos: 2media.cz

www.montblanc.com

www.carollinum.cz

Mohlo by sa Vám páčiť