Autentické príbehy, nadčasové témy

Montblanc predstavuje limitovanú edíciu „Thomas Mann“

0

Tohtoročná „spisovateľská edícia“ je venovaná Thomasovi Mannovi, najväčšiemu nemeckému románopiscovi 20. storočia. Táto edícia, ktorú Montblanc predstavuje pravidelne od roku 1992, ponúka písacie potreby v nadčasovom a klasickom prevedení na počesť najvýznamnejších spisovateľov našej doby.

Súčasťou tej tohtoročnej je plniace pero, guličkové pero, roller a mechanická ceruzka. Radu dopĺňa limitovaná kolekcia troch ručne spracovaných kožených doplnkov z tmavej hnedej teľaciny (peňaženka, zápisník a dosky so zápisníkom), ktoré sú ozdobené výberom citátov zo slávnych Mannových diel a motívov z jeho osobného života.

Písacie potreby exkluzívnej edície Thomas Mann boli navrhnuté v elegantnom štýle art deca. Toto umelecké hnutie rozkvitalo v architektúre a výtvarnom umení v 20. rokoch minulého storočia, teda v dobe, kedy Thomas Mann dosiahol na literárne nebo. Art deco sa vyznačuje kreatívnym spojením elegancie a formy, vzácnosťou materiálov a dokonalostí farieb a odráža sa v prevedení všetkých písacích potrieb edície Thomas Mann, ktorá bola inšpirovaná Mannovým najúspešnejším dielom – rodinnou ságou Buddenbrookovci o vzostupe a páde jednej meštiackej rodiny z Lübecku.  
Komplexná dynamika úpadku Buddenbrookovej rodiny je u písacích potrieb z Mannovej edície vyjadrená kontrastom materiálov – vzácnej čiernej živice a elegantnej viacvrstvovej mozaiky v štýle art deco. Hrot plniaceho pera z 18-karátového zlata zdobí rytina okázalého sídla Buddenbrookovcov. Samozrejme, nechýba ani autorov podpis ladený v striebornej farbe a ikonický symbol značky Montlanc na vrchu viečka.

Písacie potreby (plniace pero za 19 200 Kč, guličkové pero za 15 150 Kč, roller za 15 150 Kč, set* za 49 400 Kč) a kožené doplnky z limitovanej edície Thomas Mann si môžete kúpiť v pražskom butiku Montblanc.

*set obsahuje plniace pero, guličkové pero a mechanickú ceruzku

Words & Photos: 2media.cz

www.montblanc.com

www.carollinum.cz