Hľadať

Najúspornejší Full HD televízor

Sony rekordne znižuje spotrebu elektriny v celom produktovom rade nových LCD televízorov, medzi ktorými sa skvie najekologickejší Full HD televízor na svete, Sony BRAVIA WE5. Ten spotrebuje až o 50% menej energie ako jeho predchodcovia. Toto zníženie je možné aj vďaka inteligentným úsporným funkciám, ktorými je séria WE5 vybavená. Tie sa postarajú o to, aby sa energia míňala skutočne iba vtedy, keď sa na televízor pozeráte.

Sony Europe uskutočnila rozsiahly prieskum spotrebiteľských názorov v Nemecku, Francúzsku, Španielsku a vo Veľkej Británii, aby zistila, čo najviac ovplyvňuje názory ľudí pri kúpe LCD televízorov. Ukázalo sa, že pre spotrebiteľov majú čoraz väčší význam environmentálne a úsporné vlastnosti televízorov. Je to až štvrtý najdôležitejší faktor pri kúpe, hneď po cene, dizajne a veľkosti obrazovky.


Ekologický = Ekonomický

Ak k vášmu životnému štýlu patrí aj ekologické zmýšľanie a ohľaduplnosť k životnému prostrediu, osloví vás jedna z jarných noviniek spoločnosti Sony:  najúspornejší LCD televízor na svete. Pri uhlopriečke 46 palcov má Sony BRAVIA WE5 spotrebu iba neuveriteľných 120 wattov, čo je až o 50% menej ako jeho minuloroční predchodcovia. WE5 je prvým televízorom s inteligentným senzorom prítomnosti, ktorý zisťuje teplotu tela a zároveň sníma pohyb každej osoby sediacej v dosahu televízora. Ak napríklad počas reklamy odbehnete po niečo dobré do kuchyne, senzor aktivuje úsporný režim vypnutia obrazovky, pričom zvuk zostane zapnutý. Keď sa vrátite do miestnosti, obrazovka sa ihneď zapne.

Inteligentný…

Aj vám sa stáva, že často zaspíte pri sledovaní neskorých nočných filmov? BRAVIA WE5 má pre vás praktický režim ‘Idle TV‘, ktorý funguje podobne ako šetrič PC monitora. Ak sa po uplynutí nastaveného času nevykonáva s televízorom žiadna činnosť, jednoducho sa sám vypne. TV má aj tzv. energeticky úsporný vypínač, ktorým sa úplne vypína – nielen do pohotovostného režimu (ktorý spotrebuje nemálo elektriny za rok), ale totálne na nulu. Sony za tento a ďalšie televízory série Sony BRAVIA WE5 získala od EÚ ekologickú značku „EU Flower“ pre produkty, ktoré sú šetrné k životnému prostrediu.


…a nezabúda na kvalitu!

Televízor BRAVIA WE5 je dôkazom, že vysoká energetická úspornosť sa dá dosiahnuť aj bez akýchkoľvek kompromisov pri obrazovej kvalite. Samozrejmosťou je Full HD 1080p LCD obrazovka s osvedčenými technológiami BRAVIA Engine 3, Motionflow 100Hz a Image Blur Reduction, ktoré odstránia šum, zvýraznia farby a naviac zdvojnásobia rýchlosť zobrazovania snímok, takže si vychutnáte plynulejší a ostrejší obraz aj pri rýchlych športových prenosoch a strhujúcich naháňačkách v akčných filmoch.

Sony BRAVIA WE5 je na slovenskom trhu dostupná vo verzii 40″ (102 cm) za 1500€ a vo verzii 46″ (117 cm) za 1900€.


Technické parametre   WE5

Rozmer obrazovky (palce)                   40, 46
Rozlíšenie obrazovky                           1920 x 1080
Motionflow                                              100 Hz
BRAVIATM ENGINE                               BE 3
Live Colour                                              Áno
24p True CinemaTM                             Áno
Integrovaný digitálny tuner                    MPEG4 AVC-HD1, DVB-T, DVB-C2
DNLA (audio/obrazové/video súbory)  Áno
AppliCastTM                                             Áno
Vstupné HDMITM konektory                   4
BRAVIATM Sync                                        Áno
USB Media Player                                    Áno
Režim Picture Frame Mode                   Áno
SCART                                                       2
HD15 PC grafický vstup                          1
S-Force Front Surround                          Áno
XMBTM
(Xross Media BarTM)                               Áno
Otáčanie                                                     Áno

Words & Photos: Seesame

www.sony.sk

Mohlo by sa Vám páčiť