Autentické príbehy, nadčasové témy

Sony získala dve ocenenia TIPA

0

Sony získala dve ocenenia medzinárodnej asociácie TIPA, ktorá každoročne hodnotí inovácie v oblasti fototechniky. Digitálny superzoom Sony Cyber-shot HX1 získal titul „Najlepší digitálny superzoom fotoaparát“. Ďalším oceneným je zrkadlovkový objektív SAL-70400G pre bajonet Sony Alfa s titulom „Najlepší profesionálny objektív“.

Cyber-shot HX1

Superzoom Cyber-shot HX1 je nová vlajková loď rodiny digitálnych fotoaparátov Sony. Spája v sebe kvalitný objektív Sony G so silným 20x optickým zoomom a širokouhlým 28mm ohniskom a CMOS snímač novej generácie „Exmor“, ktorý bol pôvodne vyvinutý len pre zrkadlovky. Špičkovým obrazovým výkonom, extrémnym priblížením,  vysokorýchlostným snímaním 10 záberov za sekundu a ďalšími pokročilými funkciami tak na cestách bez problémov dokáže nahradiť zrkadlovku so sadou objektívov. Na svoje si prídu aj milovníci kvalitného videa, Cyber-shot HX1 je totiž prvý kompaktný digitálny fotoaparát od spoločnosti Sony, ktorý je schopný snímať HD video vo formáte 1080p.


Objektív SAL-70400G

Ďalším oceneným je špičkový objektív série Sony G: vysokovýkonný teleobjektív G SSM 70-400 mm, F4-5.6 so širokou škálou ohniskovej vzdialenosti. Ponúka plynulú bezhlučnú prevádzku pri automatickom zaostrení pomocou výkonného motorčeka SSM (ultrazvukový motorček Supersonic Wave). Okrem toho je vybavený prvkami zo skla s nízkym rozptýlením (ED) pre čisté a jasné zobrazenie po celej ploche. Objektív sa pohodlne ovláda vďaka prepínaču režimu zaostrenia, obmedzeniu rozsahu zaostrenia a trom tlačidlám na podržanie zaostrenia. Spolu s ostatnými objektívmi Sony si ho možno za poplatok na 3 dni zapožičať v špecializovanej predajni Sony Style na Mostovej ulici 2 v Bratislave a  vyskúšať si tak na vlastnej koži, aké je fotenie s najvýkonnejšími objektívmi pre zrkadlovky Sony Alfa.

Ceny asociácie TIPA

Asociácia TIPA (Technical Image Press Association) bola založená v roku 1991 ako nezávislá, nezisková asociácia európskych magazínov zaoberajúcich sa problematikou fotografovania a zobrazovacích zariadení. S 27 členskými magazínmi z 11 krajín je TIPA najväčšou a najvplyvnejšou mediálnou asociáciou v tejto oblasti v Európe. Každý rok editori jednotlivých magazínov volia „Najlepšie fotografické a zobrazovacie produkty Európy“ pričom posudzujú inovácie, použitie najlepších technológií, dizajn/ergonómiu, jednoduchosť ovládania a pomer cena/výkon. Za účelom získania ďalších informácií prosím navštívte stránku www.tipa.org.  

Words & Photos: Seesame

www.sony.sk