Hľadať

Prázdniny, ktoré potrebujete

Pre fanúšikov najslávnejších filmov a zábavy môže predstavovať skvelú voľbu zábavný park Universal v Orlande, ktorý je úzko spätý s menom známeho hollywoodskeho štúdia. Je to jediné miesto na svete, kde môžete prežiť nevšedné a zaujímavé veci počas jedného, jediného dňa.

Svojou rozlohou patrí k najväčším zábavným parkom na svete. Predstihol ho jedine Disneyho „land“, ktorý patrí k najväčším zábavným parkom na svete. Za myšlienkou vytvoriť unikátne spojenie aktívnej zábavy a zhmotnenia imaginárneho filmového sveta, stojí slávne štúdio Universal. Základnou myšlienkou bolo priniesť filmovým fanúšikom novú formu zábavy so všetkými najznámejšími fragmentmi z filmových príbehov. Vďaka tomu sa návštevník stáva aktívnym hrdinom, ktorý sa stretáva so známymi postavami filmov, či televíznych šou. Zárukou dobrodružstva je aktívny prístup Stevena Spielberga, ktorý sa podieľa na rozvoji parku ako kreatívny konzultant. Dôležitou skutočnosťou je poslanie parku, ktorý už dávno predstihol svojich predchodcov. Zábavné parky v minulosti – hlavne počas ich „boomu“ v sedemdesiatych rokoch – plnili zábavnú funkciu určenú najmä pre detských návštevníkov.

Súčasný park v Orlande sľubuje všetky moderné atrakcie, technické novinky, atraktívne miesta, kde si aj dospelí naplno užijú. K zábave je dôležité pripočítať luxusné ubytovanie, ktoré vám otvorí nový pohľad na svet zábavy a ponúkne dokonalú radosť zo života.

Universal Orlando Resort tvoria dva zábavné komplexy – pôvodný Universal Studios a nový The Islands of Adventure (Ostrovy dobrodružstva), ktoré sú tematicky rozdelené podľa rôznych úspešných filmov a okrem stretnutia so známymi filmovými kulisami a postavami ponúkajú rôzne adrenalínové atrakcie – vysokorýchlostné horské dráhy, rôzne zábavky s gravitáciou, či plavba na plti v spoločnosti dinosaurov.

Štúdiá Universal vás však tiež zaujmú svojou ponukou.

Spoznať môžete:

Universal 360: A Cinesphere Spectacular – Show plná technológií, premietania plného pyrotechnických a laserových efektov umožňuje sledovanie obľúbených filmov v netradičnom prostredí.

Fear Factor Live – Hostia štúdií si môžu otestovať svoju odvahu a odolnosť pri sledovaní dych vyrážajúcich vystúpení kaskadérov.

Revenge Of The Mummy – The Ride – Show je založená na populárnych filmoch o múmii, kde každý návštevník absolvuje stretnutie s nebezpečenstvom.

Shrek 4-D – Strávite čas v spoločnosti Shreka, princeznej Fiony a oslíka. V prostredí kina so špeciálnymi okuliarami, ktoré vám umožnia sledovať dobrodružný príbeh z iného pohľadu. Tak sa pred vašimi očami objavia ozrutné vodopády, boj drakov, všetko v 3D animácii.

Na návštevníkov čakajú aj ďalšie zaujímavé aktivity, ako: Jimmy Neutron’s Nicktoon Blast, Men in Black Alien Attack, Terminator 2:3-D, Twister…Ride It Out, Jaws – Čeľuste, ktoré preslávil Steven Spielberg, Earthquake: The Big One a množstvo iných.

K tomu, aby ste mohli prežiť aktívne všetky atrakcie, alebo sa len tak zabávať, potrebujete niekoľko dní. Preto sú tu pre vás pripravené luxusné hotely – Portofino Bay Hotel, Loew Hotel (750 izieb) – ktoré sú vybudované v štýle dediny pri Stredozemnom mori, Hard Rock Hotel (650 izieb) – v unikátnom štýle kalifornskej misie a Royal Pacific Resort (1 000 izieb) – ktorý patrí k najluxusnejším a najexotickejším hotelom v Severnej Amerike. Čaro mu dodávajú exotické kvety a ručne vyrezávané drevo z Bali. Ich poloha sľubuje bezproblémovú dostupnosť k atrakciám a zároveň ponúka dostatočný kľud a pokojné prostredie potrebné pre odpočinok. Pritom stačí krátka prechádzka, alebo využiť služby vodných taxíkov, aby ste sa dostali do centra zábavy.

K novším atrakciám patria The Amazing Adventure of Spiderman a The Incredible Hulk Coaster s „bláznivou“ horskou dráhou, ktoré sa nachádzajú na „Ostrovoch dobrodružstva“. Novinkou je Blue Man Group, ktorá sľubuje „live“ zábavu – živé vystúpenia, programy, koncerty a prezentácie hudobných produkcií. Úžasný je aj „Stratený kontinent“ – Lost Continent s fantastickými fragmentmi a „divokou“ horskou dráhou v tvare obrovských hadov, Poseidonovým chrámom a vodným svetom.

Asi najočakávanejším lákadlom sa má stať The Wizarding World of Harry Potter. Svet spisovateľky J.K. Rowlingovej a preslávených filmov o čarodejníckom chlapcovi Harrym Potterovi otvoria v roku 2009. Tu sa návštevníci stretnú s postavami a prostredím, ako hrad Rokfort, či Zakázaný les. Samozrejme, súčasťou „zábavnej novinky“ budú aj reštaurácie, obchody so suvenírami.

Pokiaľ vás letné cestovanie privedie na Floridu, nezabudnite objaviť park, v ktorom nájdete vašich obľúbených filmových hrdinov, spoznáte ich svet a stanete sa súčasťou veľkých príbehov.

Peter Fritz      Photos: Universal Orlando Resort Press

www.universalorlando.com

Mohlo by sa Vám páčiť