Autentické príbehy, nadčasové témy

Úsmev je znamenie

0

Úsmev je znamenie

Netradičné myšlienky už viackrát priniesli vytúžené plody v podobe úspechu. V prípade AIDA Cruises to platí dvojnásobne, pretože táto nemecká spoločnosť dokázala vystúpiť na najvyššiu priečku v oblasti turistického ruchu a dopravy – v prevádzkovaní plavieb na výletných lodiach v Nemecku.

Skôr, ako sa začal písať príbeh spoločnosti AIDA Cruises, zrodila sa myšlienka o prázdninách na plavbe lode s programom odlišným od ponúk iných „lodiarskych“ dopravných spoločností. Cestovanie v prvotriednom klube – na luxusnej výletnej lodi – to bola filozofia spoločnosti, ktorá ju poháňala stále dopredu, do neprebádaných vôd turistického biznisu. Po prvýkrát sa na morskej hladine objavil nový spôsob cestovania a na poli trhu cestovného ruchu spôsobila dokonalý rozruch, keď prinútila konkurenciu zvýšiť pozornosť. Úspešný príbeh otvoril veľkú cestovateľskú knihu v roku 1996, kedy sa na prvú plavbu vydala loď AIDAcara.

AIDA Cruises, ako „tour“ operátor a zároveň lodná dopravná spoločnosť operuje na trhu s prázdninovými plavbami a turistickým programom v takých destináciách akými sú – Stredomorie, Kanárske ostrovy, Severné a Baltické more, Karibik, Stredná Amerika.
V Nemecku patrí k špičke a dosahuje najlepšie výsledky v počte predaných turistických programov a prepravených pasažierov.
Spoločnosť neustále zdokonaľuje svoje služby a snaží sa prinášať nové trendy do sféry výletných plavieb. Súčasná flotila zostáva z lodí – AIDAblu, AIDAcara, AIDAvita, AIDAaura, AIDAdiva a AIDAbella. Naplánovaná je však výstavba nových lodí – čo dosvedčujú objednávky v lodenici Mayer. Dodávky budú vybavené postupne na jar 2009 a v nasledujúcich rokoch – 2010, 2011, 2012, ktoré zvýšia kapacitu flotily o 2.050 pasažierov.

Všetky lode dosahujú najvyššie parametre v oblasti bezpečnosti i ochrany životného prostredia. Práve tieto priority sú nosným programom filozofie firmy.

Rozmanitosť a vycibrenosť vkusu charakterizujú pracovné nasadenie každého člena personálu v AIDA Cruises. K tomu je nutné pripočítať vášeň a snahu stále zdokonaľovať služby pre cestujúcich.

Program

Pokiaľ máte záujem stráviť dovolenku na mori, AIDA Cruises ponúka bohatý a rozmanitý program výletných plavieb v rôznych destináciách sveta.
Plavba v Ázii ponúka návštevu miest – Mumbai, Colombo na Srí Lanke, Singapur, Bangkok, či Luxor.
Zaujímavá môže byť aj plavba v oblasti Perzského zálivu so spoznávaním Dubaja, Abu Dhabi, Káhiry.
K dispozícii je tiež oblasť Karibiku so zaujímavými zastávkami na Miami, Bahamách, Arube, Tortole, ale tiež na St. Vincent, alebo Santo Domingo.
Koho priťahujú magické severné moria a tajomné fjordy, môže siahnuť po plavbe v Severnom mori. Objavíte čaro spomínaných nórskych fjordov, ale aj krásu Reyjkjavíku, Stavangeru. Možno sa vydať aj na dlhšiu trasu až na druhú stranu Atlantiku – do New Yorku i Halifaxu.

Ponuka spoločnosti AIDA Cruises zahŕňa oveľa širšiu ponuku a záleží len na vás a vašom rozhodnutí, ktorý program si vyberiete. K výberu vám určite pomôže úsmev namaľovaný na trupoch lodí AIDA Cruises.

INFO:

– predaj v roku 2006: 408 miliónov EUR
– počet pasažierov v roku 2006: 239.000
– počet zamestnancov: 2.400 – z 25 krajín (z toho 400 na brehu, na lodiach 2.000)
– loď AIDAaura pokrstila v roku 2003 Heidi Klum

NIPOS     Photos: AIDA Cruises Press

www.aida.de