Hľadať

Spoločnosť Sony doplnila svoje portfólio profesionálnych pamäťových kariet novým radom CFast

Spoločnosť Sony doplnila svoje portfólio profesionálnych pamäťových kariet novým radom CFast

Sony oznámilo uvedenie nového radu vysoko výkonných pamäťových kariet CFast, ktoré boli vytvorené tak, aby vyhovovali potrebám profesionálnych fotografov a kameramanov. Nová karta CFast série G reaguje na stále sa zvyšujúce schopnosti špičkových digitálnych zrkadloviek a kamier, umožňujúcich natáčanie v kinematografickej kvalite 4K a ponúkajúcich bleskovú rýchlosť zápisu, dosahujúcu až 510MB/s a rýchlosť čítania až 530MB/s.

 

Nové modely CFast sa pripájajú k už zavedenému portfóliu pamäťových médií SONY, do ktorého patria profesionálne interné SSD disky, XQD, SxS karty a samozrejme aj najrýchlejšia SD karta na svete[i]. Posilňujú tak pozíciu Sony ako špičky v oblasti profesionálnych riešení pamätí, zlepšujú užívateľský zážitok pri fotografovaní a optimalizujú plynulosť práce,“ uviedol Romain Rousseau, produktový senior manažér pre Európu.

Prejdite na špičkovú rýchlosť zapisovania

Profesionálni fotografi vyžadujú pri sekvenčnom snímaní vo vyššom rozlíšení, napr. v RAW, vyššiu rýchlosť. CFast séria G tak svojou rýchlosťou zápisu dosahujúcou až 510MB/s zďaleka predchádza schopnosti súčasných CFast kariet. Podporuje vysokorýchlostné sériové snímanie vo vysokom rozlíšení RAW a maximalizuje schopnosti špičkových digitálnych zrkadloviek.

 

Spoľahlivé nahrávanie 4K videa s podporou VPG130

Nové CFast karty disponujú nie len ultra vysokou rýchlosťou zápisu, ale podporujú tiež VPG130,[ii]ktoré umožňuje spoľahlivé nahrávanie v kinematografickej kvalite alebo nahrávanie 4K videa s vysokým dátovým tokom. Garantuje minimálnu stálu rýchlosť zápisu, 130MB/s. Vďaka tomu je toto nové médium ideálne pre nahrávanie videí v profesionálnej kvalite 4K, ako napr. v režime Cinema RAW light.

Super vysoké rýchlosti čítania pre dokonale efektívny workflow

Efektívny pracovný proces je pre profesionálnych fotografov a kameramanov, ktorí pracujú v náročných podmienkach so šibeničnými lehotami, zásadný. S bleskovou rýchlosťou čítania, 530MB/s, CFast karta série G zásadne skracuje čas potrebný na prenos súborov v RAW, dlhých videozáberov v 4K a snímok vo vysokom rozlíšení do počítača.

 

Vytvorené pre odolnosť a spoľahlivosť

Nové CFast karty prešli rôznymi testami voľného pádu, vibrácií, nárazov a pevnosti. Vďaka tomu sa dokonale hodia na použitie v najrôznejších situáciách. Spoľahlivo fungujú vo veľkom rozsahu teplôt a sú vysoko odolné voči statickej elektrine. Vďaka pevnému obalu a softwaru Sony File Rescue[iii], ktorý k nim patrí a pomáha obnoviť omylom zmazané fotografie ako snímky v RAW a videá, môžu profesionáli fotografovať a natáčať s dôverou aj v tých najdrsnejších podmienkach.

Nová pamäťová karta 2.0 CFast G Series bude dostupná v 1. štvrťroku 2018 s kapacitou 32GB (CAT-G32), 64GB (CAT-G64) a 128GB (CAT-G128).

 

Text a fotografie: Supreme Communication

 

www.sony.sk

 

Vysvetlivky:

[i] K septembru 2017

[ii] Minimálna stála garantovaná rýchlosť zápisu videa (Video Performance Guarantee) je 130MB/s

[iii] K dispozícii pri použití s čítačkoou kariet, ktorá pripája kartu ako výmenný disk

Mohlo by sa Vám páčiť