Hľadať

Štýlové letné vychytávky, alebo horúce tipy na skvelú dovolenku

Juliet Kinsman, šéfredaktorka magazínu Mr & Mrs & Smith, ktorý sa špecializuje na „boutique cestovanie“, odporúča obľúbené štýlové hotely a hip housy(štýlové domy), ktoré ožívajú počas leta.

JK Capri, Taliansko

Kto by si nezamiloval ostrov Capri? Ak sa vyberiete na toto úžasné miesto, určite nasmerujte svoje kroky do hotela J.K. Capri. Predstavuje elegantné miesto na strávenie letnej dovolenky. Tento belostne žiariaci hotel sa vypína na pobreží ostrova a je vybudovaný v štýle modernej klasiky. Mohla by som ho prirovnať k Felliniho filmu, pretože zosobňuje vycibrený štýl á la Capri, kde si dokonale odpočiniete, ďaleko od šumu a hluku nočného života. No pokiaľ vyhľadávate zábavu, tak v J.K. Capri ju tiež nájdete.
Ubytovanie: 22 izieb, 8 apartmánov
Ceny od 700 – 2.700 Eur

V cene sú bufetové raňajky, čaj, káva, nápoje z minibaru, ovocie a koláče + DPH

www.jkcapri.com


East Hampton Point Hotel & Restaurant, Long Island, USA

Aj za veľkou mlákou nájde európsky turista kúsok starého kontinentu. Ideálnym riešením sa  môže stať East Hampton Point Hotel & Restaurant na Long Island, situovaný v pokojnom prostredí záhrad, siahajúcich až do prístavu plného plachetníc. East Hampton Point Hotel & Restaurant je americkou odpoveďou na životný štýl na klasickom anglickom vidieku. Namiesto betónového kolosu si návštevníci užívajú pohodlie v samostatných vilkách v náručí zelene. Vďaka tenisovým kurtom, ihrisku a priateľskej atmosfére vidieka, je hotel ideálnou voľbou pre rodiny počas newyorskej letnej sezóny.
Ubytovanie: 7 apartmánov, 13 viliek
Ceny: Mimo sezóny $375-$520, počas hlavnej sezóny 650 $ – 865 $, v cene sú raňajky(len počas júnového dňa sviatku práce), vstupy na pláž. Cena nezahŕňa daň.
www.easthamptonpoint.com


Kube, St Tropez, Francúzsko

Komu nehovorí nič meno St. Tropez, tak asi nikdy nesledoval žandárske filmy s legendárnym Louisom de Funésom. St. Tropez, miesto dovolenky úspešných biznismenov, filmových hviezd i obyčajných turistov, ktorí sa rozhodli objaviť čaro Azúrového pobrežia. Keď si vyberiete ako cieľ svojho dovolenkového pobytu práve toto mesto, pokúste sa objaviť pôvab hotela Kube. Dominuje mu bazén, ktorý sa nachádza v samom srdci areálu hotela, pričom ponúka úžasný výhľad na celý záliv St Tropez. Hotel Kube musíte v lete navštíviť. Hip(štýlový), futuristický chrám sa skrýva za tradičnou fasádou z 19.storočia. Moderné výdobytky doby sú samozrejmosťou, no nájdete tu aj jediný ľadový bar vo Francúzsku, párty salónik a modernú reštauráciu. Tento unikátny hotel pozýva každého, aby sa stal členom spoločenstva ľudí, ktorí milujú zábavu a pokrokový dizajn.
Ubytovanie: 31 izieb, 10 apartmánov
Ceny 250-750 Eur
www.muranoresort.com/#/K83/

The Scarlet, Cornwall, Británia

Návšteva Anglicka vám môže priniesť dokonalé prekvapenie. Pobrežie Cornwallu ponúka nezvyčajné zážitky i relax v štýlovom, luxusnom hoteli The Scarlet. Mnohí hostia o ňom povedali, že má srdce a pritom je „eco-friendly“. Steny vyzdobené maľbami miestnych umelcov dodávajú interiérom príjemnú atmosféru. Dizajnéri pri kreovaní konceptu hotela vsadili na kombináciu dreva, kovu a skla. Poloha na útese v prostredí skál, piesku a mora mu dodáva slávnostnú atmosféru. Každá izba má vlastný balkón alebo vonkajšiu miniatúrnu terasu, odkiaľ si môžete v pohodlí vychutnávať pohľad na more.
Ubytovanie: 37 izieb
ceny 180-395 libier, v cene sú raňajky a DPH
http://scarlethotel.co.uk

Can Pablo, Ibiza, Španielsko

Ibiza patrí k obľúbeným destináciám. My však nemáme záujem o preplnené pláže a hluk turistov. Vyberme sa do hotela Can Pablo. Táto moderná, bohémska vila je zasadená do farmárskeho prostredia a pomarančových hájov s výhľadom na vlastnú organickú záhradu. Pokiaľ si však predsa len chcete užiť pravú letnú atmosféru, tak sa vyberte na pláž Benirras, vzdialenú len pár minút cesty autom. Na pobyt v tomto luxusnom dovolenkovom prostredí budete ešte dlho spomínať. Can Pablo má vlastný bazén, trampolínu, futbalové ihrisko v záhradách a tenisový kurt. Nájdete tu veľkú knižnicu s CD, DVD, knihami a audiovizuálnou výbavou prvej triedy, aby ste si užili zábavu aj vo vnútri hotela.

Ceny od 6.250 Eur na týždeň mimo sezóny, počas hlavnej sezóny okolo 12.000 Eur(v júni a septembri), v júli a auguste okolo 14.050 Eur.
www.internationalvillas.net/ibiza-villas/can-pablo

Juliet Kinsman                                               Photos: Press

www.mrandmrssmith.com

Mohlo by sa Vám páčiť