Hľadať

Zábava na iný spôsob

Zábava na iný spôsob

Namiesto zasnežených svahov zjazdoviek zábavný park. Pre niekoho čudná alternatíva počas zimných dní, pre iných celkom vítaná zábavka. Pokiaľ ste sa rozhodli stráviť koniec roka v zahraničí, v oblasti, kde je príroda ohľaduplnejšia, podobný námet nemusí byť nereálny.

K najnavštevovanejším a najväčším zábavným parkom na svete patrí Walt Disney World Resort. Jeho súčasťou sú štyri tematické parky, dva vodné parky, dvadsaťtri tematických hotelov a množstvo zábavných, či oddychových zariadení.
Sen Walta Disneyho o zábavnom parku sa zhmotnil v roku 1967, kedy na press konferencii vo februári Roy Disney predstavil myšlienku vytvorenia zábavného komplexu Reedy Creek Impovement District s dvoma mestami – City of Bay Lake a City of Reedy Creek (dnes známe ako City of Lake Buena Vista).

Realizáciu odštartovalo vybudovanie prvých ciest a zábavného komplexu Magic Kingdom. Nasledovali Disney’s Contemporary Resort, Disney’s Polynesian Resort a Disney’s Fort Wilderness Resort & Campground. Park dobudovali v roku 1971, keď ešte k Magic Kingdom doplnili golfové centrá Palm a Magnolia. Zábavný park nazvali jeho zakladatelia na počesť Walta Disneyho  – Walt Disney World. Tento krok sa stal základom medzinárodného úspechu a slávy značky Disney.

Neutíchajúca chuť budovať priniesla ďalšie výsledky, keď v roku 1982 otvorila spoločnosť Disney nové Epcot Center, ktoré predstavuje zhmotnený výsledok vízií samotného Walta Disneyho o svete budúcnosti. V roku 1989 sa zmenil jeho názov na Disney – MGM Studios, aby ho v roku 2008 premenovali na Disney’s Hollywood Studios. K rezortom je dôležité ešte pripočítať Disney’s Animal Kingdom. To otvorili v roku 1998.
Walt Disney World Resort vedie spoločnosť Walt Disney Company a jej súčasťou je aj známy Disneyland.

Celkovo súčasťou Walt Disney World Resort sú zábavné parky:
– Disneyland
– Disney’s California Adventure Park

Shopping centrá:
– Downtown Disney

Rezorty:
– Disneyland Hotel
– Disney’s Grand Californian Hotel & Spa
– Disney’s Paradise Pier Hotel

Najznámejšou atrakciou je však tématický park Magic Kingdom, ktorý je súčasťou Walt Disney World Resort.
Návštevníci tu môžu obdivovať rôzne atraktívne vystúpenia, zabávať sa a pritom „vládnuť“ času. Nepotrebujú sa znepokojovať myšlienkami, kde sa uchýliť po návšteve parku. Súčasťou areálu sú totiž vynikajúce hotely – Disney’s Contemporary Resort a Disney’s Polynesian Resort. Magic Kingdom ponúka veľké množstvo atrakcií, ktoré sa nachádzajú aj v Disneylande a k tomu unikátnu Liberty Square. Tá bola pôvodne naplánovaná pre Disneyland, ale nikdy ju nevybudovali. Stala sa tak neodmysliteľnou súčasťou Magic Kingdom.

Pokiaľ sa rozhodnete na budúci rok navštíviť USA a dostanete sa na slnečnú Floridu, do okolia Orlanda, nezabudnite si vyhradiť čas na návštevu Walt Disney World Resort.

NIPOS        Photos: ISIFA

http://disneyworld.disney.go.com

Mohlo by sa Vám páčiť