Autentické príbehy, nadčasové témy

Alfred Dunhill pre Bentley

0

Dva pojmy –  pružnosť a sila, dve veličiny, ktoré prinášajú potešenie. Sú synonymom úspechu a bohatstva už od vzniku modernej civilizácie. Tieto dve základné veličiny sa spájajú v dokonalý celok pri cestovných taškách, či aktovkách, ktoré pre automobilku Bentley navrhol exkluzívne Alfred Dunhill.

Všetky produkty vznikali v laboratóriách, ktoré sú úzko spätá so značkou Bentley, čiže priamo v centre automobilky v Crewe, Cheshire. Každý kus je vyrobený ručne z hnedej prírodnej kože, zatiaľčo vnútro tvorí príjemný materiál.
Spony, zámky a samotný uzamykací mechanizmus s vrúbkovanými okrajmi a vnútornou časťou, ktorej dominuje čierne písmeno B, okolo s vrúbkovanou plochou, boli navrhnuté špeciálne pre  potreby značky Bentley. Vo vnútri tašiek tiež nájdete nápis Alfred Dunhill pre Bentley, vyrazený do kože.
Kvalitnú, teľaciu kožu mladých býčkov zo severného Španielska, vybrali odborníci zo spoločnosti Curtidos Badia. Tú založila známa španielska rodina Badia a dnes ju vedie už jej štvrtá generácia. Základom výroby od roku 1889, kedy spoločnosť vznikla, bola produkcia sediel. Dnes sa rodinný podnik zameriava na úpravu kože pre výrobu kabeliek, topánok, kožených výrobkov, ale tiež už spomínaných sediel.

Hardware vyrobili v špecializovanej firme v Taliansku, ktorá sa zameriava na výrobky pre dizajnérov najlepších luxusných produktov. Základný materiál tvorí mosadz pokrytá 0, 50 mikrónovou vrstvou paládia, aby získala konečný výrazne strieborný vzhľad.
Tak vznikol výsledok, ktorého každú časť možno označiť za unikátnu – od ručného šitia, až po konečnú úpravu. Výsledný produkt tak nie je  porovnateľný so žiadnym iným na trhu. Farba kože,  unikátny dizajn, dokonale podčiarkne osobnosť svojho majiteľa, ktorý je v neustálom pohybe –  cestuje za biznisom a zábavou.

Exkluzívne a dlhoročné partnerstvo Bentley a Dunhill odzrkadľuje takmer zhodnú minulosť každej zo spoločností. Obe založili britskí zakladatelia s vášňou pre motorizmus, ktorá trvá už dve storočia. Alfred Dunhill sám vlastnil a jazdil na vozidle Bentley z roku 1924 s trojlitrovým motorom.

Bentley a Alfred Dunhill sú medzinárodne známe značky. Vysoký kredit im dodáva vysoká kvalita spracovania, použité materiály a veľkolepé prevedenie.
V rámci partnerstva a zvýraznenia pozície Bentley, ako prémiovej britskej luxusnej značky, Dunhill bude exkluzívne ponúkať automobily tejto značky vo svojich nových domoch v Tokiu, Šanghaji a  Londýne.

Vysoká rešpekt Bentley a partnerstvo s Dunhill umožňuje značke prezentovať jedinečné  automobily najdôležitejším globálnym zákazníkom na nových trhoch.


Rozmery jednotlivých batožín

Veľká taška           63,5×50,5 x 22 cm
Malá taška             54×39,5×16,5 cm
Weekend taška    50,5×31,5×25 cm
Príručná taška      23×20,5 x9 cm
Aktovka                  40,5×34,5×11,5 cm

Peter Fritz         Photos: Bentley Press

www.bentley.com