Autentické príbehy, nadčasové témy

S novým partnerom

0

S novým partnerom

Najväčšia európska dostihová udalosť Prix de L’Arc de Triomphe, ktorá sa každoročne koná na jeseň v Paríži, sa môže pochváliť novým strategickým partnerom. Predstavitelia France Galop  Qatar Racing & Equestrian Club sa dohodli na päťročnom partnerstve, ktoré nadchádzajúce dostihy Qatar Prix L’Arc de Triomphe vyniesli na svetový trón.

Partnerstvo medzi France Galop a Qatar Racing & Equestrian Club znamená pre francúzsky dostihový svet obrovský skok dopredu. Dotácia pre  vrcholový dostih mítingu vo výške 4 miliónov Euro katapultovala  Qatar Prix  L’Arc de Triomphe na najvyšší stupienok medzi rovinovými dostihmi sveta.

V tomto roku sa prestížneho eventu zúčastní okolo 149 plnokrvníkov,z ktorých 55 na dráhu vybehnú pod taktovkou francúzskych trénerov. Ostatné kone pochádzajú z Anglicka, Írska, Nemecka, Japonska, Talianska, USA, Austrálie, Španielska, Južnej Afriky, Švédska a Českej republiky.


Arc trials

Na štart prestížnych dostihov  Qatar Prix  L’Arc de Triomphe sa postavia víťazné kone z rôznych vrcholných podujatí vo Francúzsku a taktiež z Európy. Vo Francúzsku k nim patria dostihy Group 1 – Prix du Jockey Club, Prix de Diane, Juddmonte Grand Prix de Prix, Prix Ganay, Grand Prix de Saint-Cloud.
Súčasťou najlepších európskych dostihov sú v Anglicku Epsom Derby, Epsom Oaks, King George IV a Queen Elizabeth Stakes, Eclipse Stakes, Coronation Cup, v Írsku Irish Derby, Irish Oaks, v Nemecku German Derby, Deutchland Preis, Rheinland Pokal, Grosser Preis von Baden a v Taliansku Italian Derby, Premio Presidente della Reppublica.

Program tohotoročného dvojdňového podujatia v Paríži, ktoré sa koná v dňoch 4. a 5. októbra, sľubuje zaujímavé zápolenia a spoločenské zážitky.

Sobota 4. októbra ponúkne 8 dostihov:
1.Prix Qatar Racing & Equestrian Club
2.Qatar Prix Chaudenay
3.Total Prix de la Foret
4.Qatar Prix de Royallieu
5.Qatar Prix Dollar
6.Qatar Prix Daniel Wildenstein
7.Qatar Prix du Cadran
8.Prix Al Zubara

Nedeľa 5. októbra ponúkne tiež 8 dostihov:
1.Prix de Doha
2.Prix Jean Luc Lagardére (Grand Critérium)
3.Total Prix Marcel Boussac – Critérium de Pouliches
4.Qatar Prix  de l’Abbaye de Longchamp
5.Qatar Petroleum Prix de l’Opéra
6.Qatar Prix de l’Arc de Triomphe
7.Qatar Arabian World Cup
8.Prix Barzan

Najočakávanejším vrcholom bude, samozrejme, Qatar Prix de l’Arc de Triomphe (Group 1), 2 400 metrov, pre trojročné a staršie kone a kobyly. Celková dotácia pripravená pre víťazné kone patrí k najvyšším v dostihovom svete – 4.000.000,- Eur.
Pre víťaza sú určené 2,285,600 Eur, druhý v cieli získa 914,400 Eur, tretí kôň si vybojuje 457,200 Eur, štvrtý získa 228,400 Eur a piaty 114,400 Eur.

Fanúšikovia dostihov, ktorí sa rozhodnú navštíviť Paríž a tento dostihový sviatok v Longchamp, určite prežijú skvelý víkend v znamení vrcholového športu, spoločenských akcií a významných osobností.
Tradične dostihový stánok v Longchamp navštevuje 70 000 divákov, z toho až 40 percent prichádza zo zahraničia. V roku 2007 sledovalo pri televíznych obrazovkách na celom svete okolo 203 miliónov domácností z viac ako 200 krajín. Dostihovému víkendu venovalo okolo 15 televíznych operátorov z celého sveta viac ako 18 hodín vysielacieho času.

Tak prečo sa neodmeniť a nevenovať si úžasný víkend v Paríži v spoločnosti ušľachtilých plnokrvníkov, odvážnych džokejov, krásnych dám s najúžasnejšími klobúkmi, distingvovaných pánov a skvelej atmosféry.

Peter Fritz       Photos: ISIFA

www.prixarcdetriomphe.com