Autentické príbehy, nadčasové témy

Alica v krajine módnych zázrakov

0

Stalo sa jedno príjemné slnečné jesenné popoludnie. Lístky na stromoch boli už žlté, červené i zelené. Alica sa pohodlne usadila v rázsoche starého stromu. Dumala. Jej hlavička plná fantázie a obrazotvornosti blúdila svetom.

Alica odetá v rozprávkovo čiernych šatách od módneho domu Louis Vuitton, s bielymi goliermi, so zelenou army čiapkou, čiernym kožušinovým kabátom, lesklými koženými rukavičkami a vo vysokých červených čižmách, pôsobila veľmi cudne. Celá jesenná kolekcia sa nesie v čiernej, kaki a hnedej nálade. Hladký výčes, červené pery a čierna kabelka s monogramom LV priamo do ruky. V jej snoch sa zjavil Biely Králik s hodinkami D&G v ruke, ktorý kričal: „Prídem neskoro, zase prídem neskoro!“ Králik v tmavomodrých cigaretových nohaviciach, šedom kockovanom saku, s hrdzavým lemovaním a v bielej košeli z jesennej kolekcie 2011/2012 módneho domu Yves Saint Laurent vyzeral riadne pojašený, ako keby sa inšpiroval sedemdesiatymi rokmi 20. storočia. „Prídem neskoro na dôležité stretnutie, prídem neskoro!“, hundral si Králik, ktorý akoby čítal Alicine myšlienky. Utekala za ním, bežala, až sa potkla a spadla do nory za zajacom. Pristála ľahko ako pierko v zvláštnom priestore. Za malým závesom boli dvierka, ktoré otvoril Králik a zmizol. Alica otvorila dvierka, ale bola príliš veľká aby sa cez ne prepchala. Otočila svoju hlavu a na stole stála fľaška so štítkom „VYPI MA!“. No bola príliš malá, tak zjedla koláčik „ZJEDZ MA!“ a nakoniec sa cez dvierka dostala.

Zrazu sa ocitla v krajine plnej čudných bytostí. Po chvíli sa dostala na lúku a z nej prišla do podivuhodného lesa, ktorý viedol na niekoľko ciest. Neskôr sa dostala na čistinku, kde uvidela bieleho Králika a Klobúčnika, ktorí niečo oslavovali. Oslavovali nenarodeniny. Klobúčnik, s charakteristickým klobúkom hrdzavej farby na hlave a hrdzavou dlhou bavlnenou šatkou značky Salvatore Ferragamo. Aj biely klasický oblek, doplnený púdrovou saténovou košeľou, hnedým koženým opaskom a púdrovými klasickými mokasínami, ktoré Salvatore Ferragamo odporúča na zimu nastávajúceho roka. Nálada udáva exkluzívny životný štýl, ktorý Klobúčnik určite má. Cez stoličku má pohodený kabát hrdzavej farby, ktorá v pánskej móde bude veľmi dominantná. Po malom pohostení, Alica odišla a neskôr stretla Mačku Škľabku, ktorá ju nasmerovala do záhrady Srdcovej Kráľovnej. Jej kráľovská róba bola od kráľa americkej pret-a-porter Ralpha Laurena. Jeho kolekcia na jeseň/zimu 2011/2012 je inšpirovaná Čínou začiatkom 20. storočia a umeleckým hnutím Art Deco.

Srdcová Kráľovná nemala v láske ružový ker, ktorý kvitol na bielo, milovala iba červené ruže. Rada sa odievala do čiernych lesklých materiálov v kombinácii, využívala i čierne kožušinové kabátiky, čierne kimono s lesklým odtieňom, s červeným dekórom, výraznými dlhým čiernymi náušnicami a červenými perami. Túto svoju náladu našla presne v náladách Ralpha Laurena. Kráľovná zbadala Alicu a hneď sa jej spýtala, kto je a čo hľadá v jej kráľovstve. „Vaša Výsosť, volám sa Alica a hľadám svoju cestu domov,“ povedala.

A v tom sa Alica zobudila zo sna. Zostala prekvapená a zdesená. Nevedela, či to bola realita alebo sa jej to iba marilo. Sedela stále na strome, ale už nemala na sebe rovnaké šaty ako vo sne, ale iba modré dievčenské šaty s bielou zásterkou. Avšak v ruke držala tú nádhernú čiernu kabelku s monogramom LV.

Michal Remenár                                                                 Photos: Press

www.trendhunter.com