Autentické príbehy, nadčasové témy

Cannes v týchto dňoch nežije len filmom

0

Filmový festival v Cannes predstavuje každoročne, okrem prehliadky toho najlepšieho zo svetovej kinematografie, aj príležitosťou na zviditeľnenie sa pre celý rad firiem a značiek. Cannes je totiž popri filme aj o luxuse v každom zmysle – v móde, gastronómii či vo svete šperkov.

Skvelý ťah urobila  hodinárska firma Jaeger-LeCoultre. Využila fakt, že svetové médiá sústreďujú v týchto dňoch svoju pozornosť práve na Cannes a oznámila otvorenie svojho značkového butiku práve v tomto meste a práve počas festivalu. Cannes je teda v poradí tretím mestom vo Francúzsku, v ktorom má prestížný švajčiarsky výrobca hodiniek oficiálne predajné miesto. Zvyšné dve predajne sa nachádzajú v Paríži a Lyone. Celosvetovo si priaznivci tejto značky, známej ako veľkého podporovateľa póla, môžu kúpiť exkluzívne hodinárske kúsky už v 28 butikoch.

Otváranie nových predajných miest luxusných značiek sa vždy nesie vo veľkom štýle. „Ambasáda“  Jaeger-LeCoultre samozrejme nebola výnimkou a slávnostný ceremoniál niesol punc prestíže a nádych skutočného luxusu. Eventu sa zúčastila „múza“ tejto značky Diane Krugerová, zástupca starostu mesta Canes Bernard Brochard a výkonný riaditeľ Jaeger-LeCoultre Jérôme Lambert.

Cannes je ideálnym miestom na prítomnosť značky takého mena, aké má  Jaeger LeCoultre. Pravidelný filmový festival, ktorý je zosobnením elegancie a noblesy, je len čerešničkou na torte, pokiaľ ide o šarm mesta Cannes. V tomto duchu bol navrhnutý aj nový butik švajčiarskej značky. Zážitkom je popri pohľade na unikátne hodinky aj samotný interiér predajne. Dominujú v ňom čisté, geometrické línie a prírodné materiály – koža, americké drevo z orechových stromov či oceľové prvky.

Pre tých, ktorí by sa v Cannes v blízkej dobe ocitli a mali záujem zhliadnuť tvorbu  Jaeger LeCoultre, dávame do pozornosti túto adresu:

– Jaeger-LeCoultre Boutique –
27, rue d’Antibes
064 00 Cannes
Tel.: 04 93 38 18 17

NIPOS                  Photos: Jaeger-LeCoultre Press, ISIFA

www.jaeger-lecoultre.com