Autentické príbehy, nadčasové témy

Česká dedinka Okoř je ako vystrihnutá z rozprávky

- Reklama -

Neďaleko Prahy leží čarovná historická dedinka Okoř, ktorá svojich návštevníkov privíta zrúcaninou hradu s rovnakým názvom. Spomínaný hrad z 13. storočia sa hrdo týči nad dedinkou a vidíte ho už z diaľky. Nádherné prostredie s utešenými domčekmi, rozkvitnutými záhradami a pokojným prostredím je ako stvorené na malý výlet.

Česko má zaujímavých zákutí viac než dosť. Aj okolie Prahy je vyhľadávané medzi turistami, na každom roku vás čaká množstvo zastávok, ktoré sa oplatí vidieť. Aj v spomínanej dedinke sa môžete zastaviť na príjemný obed či chutné kapučíno a posedieť si len tak na terase. Keď tu však už budete, vybehnite aspoň na prechádzku, pozrite si hrad, nakuknite do blízkeho lesa, prejdite sa uličkami. Ticho a pokoj tu ide z každého kúska, ktorý prejdete, a tak po uponáhľanom dni strávenom v meste je toto ten pravý relax a balzam na dušu.

Toto miesto sa môže zároveň pochváliť vkusne zariadeným a zrekonštruovaným hotelom, ktorého zelené okolie vás dostane do kolien. Nemusela by sa zaň hanbiť ani Anna zo Zeleného domu, veď posúďte sami…

Milujete romantiku? Tak ste na správnom mieste…

Family Hotel Okoř & Restaurant je rodinný hotel, pričom samotní majitelia dbajú na to, aby sa tu hostia cítili ako doma. S ubytovacou kapacitou do 27 ľudí sa vám tak nemôže stať, že sa tu budete “tlačiť” s množstvom ľudí.  Majitelia sa vyhrali pri rekonštrukcii s každým detailom, vytvorili miesto pre všetkých, ktorí hľadajú pokojné miesto napríklad na víkendovú romantiku a relax. Každá izba je iná, pričom v ponuke je 11 dvojlôžkových izieb s kúpeľňou a Domček Tiffany – dvojlôžková izba s kúpeľňou.

Krásne zrekonštruované priestory sú zariadené v štýle provence s vintage doplnkami a v kombinácii s moderným dizajnom. „Domácka atmosféra, rozprávkovo krásna záhrada a milí majitelia – ak je toto to, čo hľadáte, potom je hotel pre vás ako stvorený,“ odporúča aj česká platforma Amazing Places, ktorá hľadá tie najkrajšie miesta nielen v Česku, Rakúsku, Taliansku, ale i na Slovensku. A napriek blízkosti veľkomesta budete mať stále pocit, že ste na vidieku. Okolie hotela chvíľami pôsobí, ako by ste sa ocitli na prázdninách u babičky – rozkvitnutá záhrada vo vás oživí spomienky na detstvo, ale tiež dodáva šmrnc Toskánska či južného Francúzska.

Nuda? Tá určite nehrozí

A čím sa tu zabavíte? „Ak si zvolíte tú pravú izbu pre vás, tak vám už nezostáva nič iné, ako vybrať sa do miestnej reštaurácie s terasou. Tu si pochutnáte na skvelých jedlách, reštaurácia sa totiž umiestnila v Maurerovom výbere reštaurácií v roku 2014. Podávajú sa tu jedlá medzinárodnej kuchyne, ale i typické české jedlá a k tomu výborné česká vína,“ opisuje ďalej Amazing Places.

Perfektný oddych nadobudnete počas teplých mesiacov v prekrásnej záhrade, ale rovnako vhod vám príde aj vynikajúca masáž. Vyskúšať si môžete aj jazdu na koni. Alebo si požičajte bicykle a vyrazte po okolí. Je tu toľko cyklotrás, že si nebudete vedieť rýchlo vybrať.

A keď už budete na potulkách, zájdite si aj na spomínanú zrúcaninu hradu. Deti môžete zas vziať do najmenšej zoo v Českej republike – Zoopark Zájezd. Majú tu kontaktný kútik so zvieratami pre deti.

Relax, romantika, ale aj obchodné stretnutie

Nakoniec, ak hľadáte ideálne miesto na zorganizovanie svadby, ktorá môže byť vo  vnútri, ale aj na veľkorysej záhrade, ste tu správne. Navyše sa tu nachádza jedinečný systém terás a niektoré z nich sú dokonca kryté, takže sa nemusíte báť ani dažďa. Zároveň je rodinný hotel vhodný aj na usporiadanie firemných stretnutí a akcií.

Nanechajte si ujsť…

Pripravila Martina Baumann, zdroj fotografií: AMAZING PLACES

- Reklama -

Súvisiace príspevky

- Reklama -