Autentické príbehy, nadčasové témy

Coca Cola Light sa spojila so značkou Chanel

0

Napodobňujúc obchodného ducha Patrice Field, Manola Blahnika či Matthewa Williamsona, dizajnérsky riaditeľ obchodného domu Chanel,  Carl Lagerfeld , sa spojil s výrobcom Coca-Cola a značkou Fendi, aby uviedol na francúzsky trh limitovanú edíciu fľašky Coca-Cola Light s jeho vlastnoručným podpisom a obrázkovou siluetou seba samého.

Podobne ako jeho predchodcovia, Lagerfled majstrovsky zvládol spojitosť medzi diétnym nápojom určeným pre široké masy a vysokou módou určenou pre úzky okruh zákazníkov, nahrádzajúc zastaraný a pre nohých už „ošúchaný“ vzhľad vignety na fľaške, s graficky oveľa príťažlivejšou, zaujímavejšou a zároveň elegantnou fľaškou s čiernym nápisom na bielom retro pozadí. Za vlastnoručný podpis a siluetu seba samého si účtuje aj primeranú cenu, akú môžete očakávať len pri limitovaných vydaniach módnych doplnkov.

Samotná edícia uzrela svetlo sveta 28. apríla v parížskom boutique Colette. Jednotlivé fľašky sa ponúkajú za cenu päť dolárov.  Pre zákazníkov je dostupný aj celý set za 64 dolárov. Asi by ste predpokladali, že v ňom nájdete nekonečný počet fliaš plnených Coca-Cola Light. Čo však v skutočnosti dostanete za cenu 64 USD? Box, jednu fľašku coky a značkový otvárač na fľašku.

Aj keď sa pre mnohých môže javiť vzájomná spolupráca medzi Chanelom a Coca-Colou v celku bizarná, podobne ako pri predchádzajúcich spoločných reklamných kampaniach týchto producentov, ide viac-menej o srdcovú záležitosť samotného Lagerfelda, ktorý sa roky pokladá za veľkého „fanúšika“ Coca-Cola Light/Diet Coke. Punc jedinečnosti tejto edície vyzdvihuje aj skutočnosť, že celú kampaň fotografoval sám Lagerfeld.

Tento módny mág má argumenty na svojej strane, keď tvrdí, že pitím diétnej koly a konzumovaním zeleniny schudol viac než 40 kilogramov a v knihe, ktorú vydal spolu so svojim terapeutom v roku 2005, vyzýva otvorene k pitiu nekalorických minerálnych vôd a k používaniu širokospektrálnych umelých sladidiel.

Tí z vás, ktorí podobne ako Lagerfeld neodolajú vychladenej Coca-Cole Light vo verzii Lagerfeld, môžu si ju objednať priamo na webovej stránke www.colette.fr.

Boris Mojto                                                                Photos: ISIFA, Press Archive

www.karllagerfeld.com
www.coca-cola.sk