Autentické príbehy, nadčasové témy

De la Renta u našich susedov

0

De la Renta u našich susedov

Do Prahy prichádza nesmrteľný velikán svetovej módy Oscar de la Renta. Jeho kolekciu si budete môcť kúpiť v novom luxusnom multibrandovom butiku Obsession.

Oscar de la Renta sa narodil 22.7.1932 a je to módny návrhár, ktorý je kritikmi uznávaný ako jeden z najlepších na svete. Narodil sa v Dominikánskej republike. V 18 rokoch sa presťahoval do Španielska, kde vyštudoval fakultu akademického maliarstva – akadémiu San Fernando. Oscar však skoro obrátil svoj umelecký štýl na návrhárstvo, prejavil záujem o svet módy. Neskôr sa učil u popredného španielskeho návrhára Cristobala Balenciagu. Potom sa presťahoval do Paríža, kde sa stal asistentom kreatívneho riaditeľa Antonia Castilla. v roku 1963 sa objavil v New Yorku, kde pracoval pre Elizabeth Arden. Tam získal cenné skúsenosti, ktoré neskôr uplatnil počas svojho osamostatnenia.

V roku 1965 si Oscar splnil svoj sen, založil vlastnú značku a jeho život sa zmenil. Ako módny návrhár sa stal slávnym a celosvetovo uznávaným.

Ľudia sa ma neustále pýtajú, ako dlho túto prácu ešte vydržím robiť. Vždy odpoviem, že dovtedy, keď budem mať pocit, že som sa už naučil všetko. Potom s tým prestanem. Ale ja som zvedavý človek a žiadna doba pre mňa ešte nepredstavovala takú výzvu ako súčasná,“povedal návrhár.

Adresa butiku:
OBSESSION
Široká 7
110 00, Praha 1

NIPOS                                                                 Photos: Obsession, ISIFA

www.obsession.cz