Autentické príbehy, nadčasové témy

Dobrodružstvo a relax na strome

0
Dobrodružstvo a relax na strome

Predstavte si, že sa ocitnete uprostred prírody na míle vzdialení od každodenného zhonu a doprajete si neobvyklú a nezabudnuteľnú noc v korunách stromov. Zdá sa vám to nereálne? Práve naopak, je to absolútne skutočné! K tomu, aby ste niečo podobné zažili, nemusíte takmer nič robiť. Stačí sa pozrieť na nasledujúce riadky, zapojiť fantáziu a „pohrať sa“ s internetovým prehliadačom.

Domy na stromoch, tzv. „treehouses“, sú vo svete čoraz populárnejšie. Nájdete ich nielen v Európe, ale aj na ostatných kontinentoch, či už v Kostarike, Peru, Veľkej Británii, Belgicku, Švédsku, Japonsku, Spojených štátoch alebo v Kanade. Pri stavbe takýchto domov sa tvorcom nekladú žiadne medze. A navyše – domy na strome majú svoju históriu. Známy spisovateľ Jules Verne vo svojom románe Druhá vlasť ubytoval na strome rodinu „švajčiarskych robinsonovcov“ a na stromoch dokonca postavil celú dedinu. Tak prečo si aj v dnešnej dobe nevyskúšať takéto dobrodružstvo a namiesto luxusného hotela sa neubytovať na strome? Ak máte obavy, že takého vymoženosti sú dostupné len v zahraničí, máme pre vás dobrú správu – atraktívne „treehouses“ už možno navštíviť aj v susednej Českej republike.

Ubytovanie je určené pre kohokoľvek, kto túži zažiť spojenie s prírodou. Je vhodné pre zamilované páry, rodiny aj priateľov. Ak ste práve v období intenzívnych príprav na svadbu, skúste popremýšľať nad možnosťou stráviť svadobnú noc v korunách stromov. Na takýto zážitok plný vášne rozhodne nezabudnete! Ak plánujete originálny predĺžený víkend, čo tak staviť na dom na strome? Dosť však bolo nezáväzného rozprávania. Poďme sa na domy v korunách stromov pozrieť bližšie.

Dominantným prvkom domčekov je drevo. K „treehouse“ vo väčšine prípadov vedú točité drevené schody, ktoré sa vám spočiatku môžu zdať nekonečné. Keď však vyjdete na vrchol, pod vami sa otvorí úplne nový svet. Fantastická prírodná scenéria, ku ktorej navyše získate aj dúšok čerstvého horského vzduchu, bude pohladením duše. Nemyslite si však, že pobyt v dome na strome je iba limitovaným dobrodružstvom na niekoľko dní. Niektorí ľudia si „treehouse“ obľúbili natoľko, že ho využívajú ako svoj trvalý príbytok. Nenechajte sa zmýliť ani prvotnou predstavou, že v takomto dome budete trpieť núdzou – práve naopak, pobyt na strome môže byť mimoriadne príjemný. V útlom priestore nájdete posteľ, miesto na odkladanie oblečenia i ďalšie kusy nábytku ako malá taburetka, stolík a poličky na vaše drobnosti. Aby toho nebolo málo, v dome na strome je k dispozícii terasa, na ktorej si môžete pri servírovaní raňajok užiť nežné dotyky slnečných lúčov. Na terase môže byť malá kladka, ktorá slúži k vyzdvihnutiu košíka s občerstvením. Prevádzkovatelia vám podobný komfort radi poskytujú s cieľom zabezpečiť vám romantický a príjemný pobyt.

Ak teda túžite po malom dobrodružstve, skúste niečo nové, napríklad dom na strome. Nová forma ubytovania je čoraz populárnejšia, preto sa s rezerváciu poponáhľajte. Veď kto by nechcel spomínať na zážitky získané uprostred lesa?

www.treehousces.cz
www.treehotel.se
http://treehouselodge.com
www.costaricatreehouse.com/the-tree-house
www.bangkoktreehouse.com
www.forestholidays.co.uk/types-of-holiday/tree-house-holidays#.VyyAy3qsjk0
www.centerparcs.com/gb-en/hb_cottage/treehouse
www.gankoyama.com

Zuzka Matejovičová
Fotografie: Profimedia