Autentické príbehy, nadčasové témy

Dočkajú sa milióny fanúšikov skupiny ABBA?

0

O senzácie sa v našom Milliardcity veľmi nestaráme. Nám ide skôr o pohodu, luxus, zaujímavosti a ľudské príbehy. No v tomto prípade sme museli kapitulovať. Keď sa jedná o skupinu, ktorá v sedemdesiatych rokoch minulého storočia valcovala hitparády a ovplyvnila životný štýl mnohých ľudí, radi urobíme výnimku.

Švédske kvarteto ABBA patrilo medzi to najlepšie, čo Švédsko spolu s Volvom, Saabom či Ikeou mohlo ponúknuť svetu. Ich hudba dokázala zelektrizovať masy a ovplyvnila životy mnohých ľudí na celom svete. Ich hity Waterloo, Mamma Mia, Dancing Queen či The winner takes it all sa hrali takmer vo všetkých rádiách a len málokto nedokázal pomenovať členov skupiny. Ich svet pripomínal rozprávku, keď dva manželské páry dobýjali svojou hudbou svet. Potom však sladký príbeh potemnel a nezhody medzi manželmi viedli k rozvodom a neskôr k rozpadu skupiny. Na začiatku osemdesiatych rokov ABBA už len dožívala, aby nakoniec dodýchala. Od tej doby sa môže jej fanúšikovia dostať len minulým albumom, prípadne k aktuálnym sólovým projektom jednotlivých členov. Zdá sa však, že hlasy volajúce aspoň po jednom spoločnom vystúpení sa môžu splniť.

Členovia legendárnej švédskej popovej skupiny ABBA  – Agnetha, Björn, Benny a Anni-Frid by sa vraj v budúcom roku mohli opäť zísť v pôvodnej zostave a zaspievať. V rozhovore pre nemecký Die Welt to prehlásila Agnetha Fältskog s odkazom na to, že v apríli 2014 uplynie 40 rokov od chvíle, kedy ABBA vyhrala s piesňou Waterloo slávnu Eurovíziu.

ISIFA/ DollPem Media                                                                             Photos: ISIFA

www.abbasite.com