Autentické príbehy, nadčasové témy

Dve knihy, ktoré dokážu zmeniť vás biznis

0

Biznis v bežnom poňatí je na mizine. Stará garda v jednotlivých priemyselných odvetviach upadá a stráca vplyv. Ako porozumieť reči tela a za pár sekúnd prečítať svojho obchodného partnera? Informácie a odpovede na otázky týkajúce sa skvalitnenia vášho biznisu nájdete v dvoch zaujímavých knihách vydavateľstva Eastone Books.

Prečo v biznise víťazia najoriginálnejšie myšlienky

Zoznámte sa s novátormi a zbohatlíkmi, ktorí vymýšľajú budúcnosť biznisu. Ich nezvyčajné nápady a prevratné stratégie sa môžu stať vaším podnikateľským programom na dvadsiate prvé storočie – ukazujú lepší spôsob, ako riadiť biznis a obstáť v konkurencii.

Biznis v bežnom poňatí je na mizine. Stará garda v jednotlivých priemyselných odvetviach upadá a stráca vplyv. A zatiaľ firmy, ktoré predtým zavrhovali ako nafúkancov, „divoké karty“ – alebo maverikov – vyvolávajú paniku na trhu a rýchlo sa rozrastajú. Aká je príčina? V epoche hyperkonkurencie a neustálej inovácie existuje jediný spôsob, ako vyčnievať z davu: postaviť sa za niečo skutočne originálne.

V knihe Mavericks at Work nájdete poučenie od firiem, manažérov a podnikateľov, ktorí v podnikaní výrazne víťazia vďaka premysleniu logiky toho, ako sa biznis robí. Vymysleli strhujúce odpovede na nadčasové výzvy, ktorým čelia organizácie bez ohľadu na ich veľkosť a lídri v každej oblasti podnikania: ako vytvárate stratégiu, aký vytvárate priestor na nové nápady, aké vzťahy máte so zákazníkmi, akým spôsobom dosahujú vaši najlepší ľudia významné výsledky.
Kto sú títo maverici? Ide o formy búrajúce podnikateľské jednotky vo vnútri takých gigantov, akými sú firmy IBM a Procter & Gamble, ale aj charizmatickí inovátori typu HBO a Pixar. Patria medzi ne internetové banky a zlaté bane, maloobchodníci s módnym tovarom a reklamné agentúry, obchody so super sendvičmi i zanietení programátori. Spoločne vytvárajú fascinujúci program, ktorý sa dá spustiť v každom type biznisu.

Ich úspech názorne dokazuje, že:
– Ak si iný ako ostatní, všetko je iné.
– Spoločné hodnoty víťazia nad predajnou hodnotou.
– Víťazí spoločnosť s najbystrejšími zákazníkmi.
– Nikto nie je sám taký šikovný ako všetci dokopy.
– Charakter má rovnakú hodnotu ako diplomy.
– Skvelí lídri sú nenásytní študenti.

William C. Taylor & Polly LeBarre: Mavericks at Work
Ako pracujú Maverici
Rozmery: 155 x 225 mm
Väzba: pevná s prebalom
Cena: 18,22 EUR / 549,- SKK

Ako porozumieť reči tela a za pár sekúnd prečítať svojho obchodného partnera

Každý, kto sa chce presadiť v práci či podnikaní, potrebuje mať dobré komunikačné schopnosti. Ak však chcete dosiahnuť skutočný úspech, potrebujete porozumieť aj neverbálnym signálom, ktoré o ľuďoch často prezradia viac, ako ich slová. Reč tela má priamy vplyv na naše postoje, reakcie a správanie, čím ovplyvňuje aj konečný výsledok našej činnosti, či už ide o získanie nového zákazníka alebo uzatvorenie obchodu.

Táto kniha vás naučí porozumieť reči tela svojich spolupracovníkov a obchodných partnerov. Zároveň sa naučíte ovládať reč svojho vlastného tela a prostredníctvom nej ovplyvňovať to, ako vás vnímajú ostatní.
V knihe autor Kevin Hogan na základe dvadsaťročných skúseností odhaľuje, ako reč tela ovplyvňuje naše postoje, činy a rozhodnutia. Súčasťou každej kapitoly je „Balíček na cestu“ s jednoduchými praktickými úlohami, ktoré vás naučia všímať si neverbálne prejavy komunikácie a dekódovať ich tak, aby ste v rozhovore s partnerom dosiahli, čo chcete. Kniha je jedinečným zdrojom vedomostí, ktoré sú nástrojom na dosiahnutie úspechu v profesionálnom i osobnom živote.

Autor knihy Kevin Hogan je uznávaným odborníkom na neverbálnu komunikáciu. Má doktorát z psychológie a spolupracoval s mnohými známymi spoločnosťami a organizáciami (ABC, Fox, BBC, The New York Times, The New York Post) ako poradca a školiteľ.

Kevin Hogan: The Secret Language of Business

Tajný jazyk biznisu

Rozmery: 145 x 207
Väzba: brožovaná
Cena: 11, 58 EUR / 349,- SKK

www.eastonebooks.com