Autentické príbehy, nadčasové témy

Gaylord National v Marylande

0

S pribúdajúcimi dňami v kalendáre neúprosne zisťujeme, že leto prichádza míľovými krokmi. Myšlienky nám uhýbajú iným smerom, sme menej koncentrovaní, snažíme sa dovidieť až za vzdialené horizonty, kde v opare rannej hmly môžeme sledovať vystupujúce obrysy dovolenkovej destinácie. Na druhej strane, premenlivé počasie spôsobuje vrásky na tvárach. Do popredia sa predierajú otázky – kde je to správne miesto?

Po viac ako roku som sa rozhodol vrátiť na americký kontinent a opäť obdivovať svet pod obrovskou sklenou kopulou, ktorý ponúka spoločnosť Gaylord Hotels. Po návšteve hotela Gaylord Opryland v Nashville som tento raz zamieril do Marylandu, k rieke Potomac. Len niekoľko minút od Washingtonu DC sa nachádza skvelé riešenie pre každého fanúšika netradičných riešení a pohodlia – Gaylord National Hotel & Convention Center. Pokiaľ sa pripravujete na cestu do „štátov“ a budete sa pohybovať v okolí Washingtonu DC, nájdite si čas na návštevu tohto úžasného hotelového komplexu. Gaylord National je štvrtým hotelom v USA, ktorý vybudovala spoločnosť s rovnakým názvom.

Veľkorysý priestor átria ukrytého pod obrovskou sklenou strechou si vás okamžite získa.  Nájdete tu výbornú možnosť relaxu, proti tom budete stále obklopený luxusom, a pritom sa môžete bezstarostne prechádzať uličkami malého sveta  bez toho, aby ste museli venovať pozornosť počasiu. To vás v útrobách Gaylord National nemusí vôbec zaujímať.

Tvorcovia projektov Gaylord prišli s netradičný riešením ukryť jedinečný mikrosvet pod sklené átrium. Objavíte klimatizované prostredie plné kvitnúcich záhrad, fontán, romantických uličiek či zaujímavých stavieb. Nehrozí vám dážď, vietor či chlad. Stačí si vychutnávať čaro malých obchodíkov, reštaurácie, zábavu, jednoducho všetko, čo je vášmu srdcu najbližšie. Hotel nemusíte ani na chvíľu opustiť, takmer všetko nájdete v jeho útrobách.


Čo všetko môžete objaviť v Gaylord National?

V prvom rade si nenechajte ujsť návštevu dvojpochodovej vernej kópie koloniálneho obchodu a farmárskeho domu vybudovaného vo „federalistickom štýle. Dizajn oboch budov umiestnených vo vnútri átria je bohatý na detaily a dokonale mapuje jednotlivé obdobia histórie USA. Zaujímavosťou je aj fontána, ktorá počas noci žiari rôznymi farbami, vďaka osvetleniu perfektne zosynchoronizovanému s hudbou. Chrlí vodu v 57 rôznych variáciách až do výšky 50 stôp. Tisíce rastlín a množstvo stromov navodzujú atmosféru krajiny stredného Atlantiku. Bohaté záhrady vo vnútri átria, ale aj vonku v okolí hotela priam vyzývajú k prechádzkam v čerešňových a gaštanových alejách. Pritom sa nechajte rozmaznávať farbami rozličných kvetov.

Hotel Gaylord National Hotel & Convention Center však nie je len o samotnom átriu, ale tiež o službách, luxusnom ubytovaní či zábave. Dve tisíc izieb vybavených v luxusnom štýle ponúka všetky vymoženosti, ktoré by mal hotel na úrovni obsahovať. Okná s výhľadom na okolitú krajinu, svahy Marylandu, rieku Potomac, alebo do vnútra átria. Skvelý nábytok, výzdoba, technické vybavenie nie je potrebné vymenovať. Všetko je absolútne dokonale zladené a spĺňa najvyyšie štandardy. Pre náročných hostí sú pripravené luxusné apartmány, ktoré ponúkajú skvelé možnosti odpočinku, pohodlie či vybavenie. Samozrejmosťou je plné vybavenie hotela na konferenčnú turistiku. Dôkazom toho sú výborne pripravené Baltimore Meeting Room a Presidential Boardroom.

Pokiaľ si zvolíte, že svoj čas chcete venovať relaxu, tak sa môžete oddávať sladkému nič nerobeniu v Relache Spa s Junior Olympic bazénom, vírivkami, masážami a pritom cez veľké okná sledovať nádherné okolie. Beauty salón, fitness centrum, stacionárne bicykle nájdete v relax centre tiež.

Ak si radi pochtávate na rôznych špecialitách, tak máte k dispozícii niekoľko možností. Old Hickory Steakhouse s bohatou ponukou jedál a vín z celého světa. Moon Bay Coastal Cusine s morskými špecialitami, ale aj sushi. Kto preferuje taliansku kuchyňu, tak si na svoje príde v Pienza Italian Market. Pokiaľ vám ešte nestačí, tak navšívte National Pastime, Pose Ultra Lounge či Belvedere Lobby Bar a Java Coast.

Každý kút hotela Gaylord National je prežiarený skvelou atmosférou a zábavou. Byť vo Washingtone a nenavštíviť toto miesto by som pomaly rovnalu hriechu, čiže nezabudnite a svet átria v hoteli Gaylord National.

Petet Fritz                    Photos: Gaylord Hotels Press

www.gaylordhotels.com