Autentické príbehy, nadčasové témy

Grammy má svojich majiteľov

0

Každý rok pritiahne fanúšikov hudobného sveta veľkolepá udalosť. V meste filmu Los Angeles odovzdali hudobné ceny Grammy. Pokiaľ ste nemali možnosť sledovať tento event v televízii, prinášame vám zopár informácií.

V americkom Los Angeles sa v noci na pondelok konalo slávnostné odovzdávanie prestížnych hudobných cien Grammy. Víťazom najsledovanejšej kategórie album roka sa stala kanadsko-americká skupina Arcade Fire. Absolútnym víťazom sa však stala country kapela Lady Antebellum, ktorá zvíťazila celkom v piatich kategóriách, vrátane kategórie najlepšia skladba roka. Favorizovaná Lady Gaga získala cenu za najlepší popový album. Speváčka Esperanza Spalding sa zas môže pochváliť gramofónom za objav roka.

Ceny Grammy sprevádzala, ako každý rok, veľkolepá hudobná show. Na javisku sa vystriedali zvodná Rihanna, sedemnásťročný Justin Bieber, rozbláznený Mick Jagger, originálna Janelle Monae, hollywoodska herečka Gwyneth Paltrow, po Super Bowlu zahanbená Aguilera i hudobná legenda Bob Dylan. Šokujúce vystúpenie predviedla speváčka Lady Gaga, ktorá na odovzdávanie cien Grammy dorazila v obrom vajci. Z neho sa vyliahla až na scéne a zaspievala svoj nový singel Born This Way.

Slávne ženy si vzali na slávnosť Grammy predovšetkým dlhé róby, ale zďaleka to nebolo pravidlom. Pozornosť vzbudila ako vždy Nicki Minaj (Givenchy) a došlo i k niekoľkým úletom –  napríklad Hayley Williams (čiernoružová baletka), Jordin Sparks a Gramma Funk (červené mini-maxi), Sasha (čierny korzet a mini) či obrím výstrihom ozdobená Adrienne Lau. Tehotná Selma Blair bola v decentnej čiernej. A aké značky si hviezdy zvolili? Katy Perry (Armani Privé), Nicole Kidman a Rihanna (Jean Paul Gaultier), Eva Longoria (Ashi), Jennifer Lopez (Emilio Puci), Florence Welch (Givenchy), Jennifer Hudson (Versace), Ciara (Emilio Pucci)…

NIPOS/ ISIFA                                                      Photos: ISIFA

www.grammy.com