Autentické príbehy, nadčasové témy

Iron Man 2 a hodinkami Jaeger-LeCoultre

0

Na slávnostnom fotografovaní predstaviteľov pokračovania filmu Iron Man 2, ktorý zorganizovali spoločnosti Paramount Pictures & Marvel Entertainment, sa na ruke hlavného predstaviteľa Roberta Downeyho Jr. objavili zaujímavé hodinky AMVOX 3 Tourbillon z dielne svetoznámeho hodinárskeho producenta Jaeger-LeCoultre.

Švajčiarska spoločnosť Jaeger-LeCoultre s nadšením predstavila svoju účasť vo filme Iron Man 2, ktorý fanúšikovia filmových verzií slávnych komiksov nadšene očakávali.
V pokračovaní filmového trháku, ktorý čerpá námet z legendárnej série komiksov od Marvelu o neohrozenom Iron Manovi sa zišli režisér Jon Favreau a kandidát na prestížne filmové ocenenie Oscar ® Robert Downey Jr. Vo filme Iron Man 2 sa odvíja hlavná myšlienka okolo miliardára a vynálezcu Tonyho Starka (Robert Downey Jr) a jeho pancierového vynálezu v podobe Iron Mana.
Pod tlakom vlády, tlače a verejnosti, ktoré neustále požadujú od Tonyho, aby predstavil svoje ciele spojené s využitím brnenia Iron Man, je nakoniec ochotný prezradiť svoje tajomstvo, pretože má obavy, že sa tieto informácie dostanú do nesprávnych rúk. S kolegyňou Pepper Potts (Gwyneth Paltrow), a Jamesom „Rhodeym“ Rhodesom (Don Cheadle), po jeho boku, Tony uzavrie nové spojenectvá a zároveň sa čelí novým mocným silám.

„V Jaeger-LeCoultre sme nadšení, že naše hodinky vyzdvihujú nádherný charakter Tonyho Starka, ktorého hrá fenomenálny herec Robert Downey Jr“, povedal najvyšší predstaviteľ spoločnosti Jaeger-LeCoultre Jerome Lambert. „Nepochybujem o tom, že film zožne fantastický úspech.“

AMVOX3 Tourbillon GMT: hodinárstvo spojené s vyspelými technológiami

Vďaka špecifickým vlastnostiam Jaeger-LeCoultre, ktoré okamžite zaradila do svojho portfólia napríklad aj spoločnosť Aston Martin, predstavil tento švajčiarsky producent tretí model radu AMVOX – AMVOX3 Tourbillon GMT. Okamžite po uvedení si vyslúžil obdiv v exkluzívnom hodinárskom svete.

Mimoriadna mechanika Jaeger-LeCoultre 988 v sebe spája presnosť tourbillon(mechanizmus, ktorý kompenzuje – vyrovnáva vplyv gravitácie Zeme na presnosť chodu hodiniek) s dvoma doplnkovými funkciami: ukazovateľ duálneho času a špeciálnym ukazovateľom dátumu. Číselník poskytuje jasný výhľad na všetky dôležité ukazovatele, ktoré sú „odeté“ do titánu v súlade s najlepšími hodinárskymi tradíciami. Jaeger-LeCoultre i Aston Martin sa nikdy neuspokoja s „obyčajnou“ dokonalosťou, pokiaľ sa nespája s inováciami -čoho dôkazom sú aj hodinky AMVOX3 Tourbillon GMT.

NIPOS                                             Photos: Jaeger-LeCoultre Press

www.jaeger-lecoultre.com