Free Porn manotobet takbet betcart betboro megapari mahbet betforward 1xbet

Autentické príbehy, nadčasové témy

Nádherná rekonštrukcia starej kamennej budovy! Budete bez slov

- Reklama -

Už pravidelne vám prinášame skvelé tipy a inšpirácie z rekonštrukcií jedinečných miest. Jedným takým je určite aj dnešná návšteva, opäť pôjdeme k našim českým susedom. Tam sa totiž nachádza s citom zrekonštruovaná Kamenka u Babi, ktorá dnes v srdci kúpeľného trojuholníka západných Čiech víta svojich hostí.

Kamenka U Babi sa nachádza v obci Hazlov v Karlovarskom kraji. Je jedinečná nielen vďaka vydarenej premene, ale aj prostredím, ktoré ju dotvára. Úchvatný výhľad na lúky a lesy, krásna príroda a celková atmosféra, ktorá priam srší z každého kúta, robí toto miesto čarovným. Kamenka je mladšou sestrou Roubenky u Babi, delia sa o pozemok a aj o spomínaný výhľad.

Odľahlé, romanticky opustené s neporušenou divokou prírodou. Také je okolie Hazlova…

Pri stavebných úpravách dbali na kvalitu a komfort. Stavebný materiál pochádza z miestneho kameňolomu, ktorý v spojení s drevom z okolitých lesov dáva maximálne vyznieť geniu loci tohto miesta. Vynikajúco pôsobí aj minimalisticky zvolený nábytok a doplnky a predovšetkým obrovské okná, ktoré dávajú preniknúť slnečným lúčom a krásne presvetlia priestor.

Medzi oboma budovami leží stará stodola. Tu majitelia premenili na wellness so saunou a vírivkou. Keďže je tu takmer nulový svetelný smog, tak hostia môžu priamo odtiaľ pozorovať nekonečnú nočnú oblohu.

Rešpekt k HistÓrii a zároveň Prihliadnutie k súčasným trendom. Dokonalá kombinácia.

Chalupa je krásna z každej strany. V prostredí, do ktorého je posadená, pôsobí majestátne a zároveň vôbec nevyrušuje svojím prevedením. Jedálenská časť je mimoriadne vzdušná a to aj vďaka presvetlenej časti, ktorej vďačia osadením veľkoplošných okien.

WELLNESS zóna nemôže chýbať. Táto je určite štýlová!

Niečo viac o rekonštrukcii

Pôvodnú budovu postavil zamestnanec miestneho kameňolomu v roku 1852. Od roku 2000 bol dom opustený a začal chátrať. Rekonštrukcia potom prebiehala v rokoch 2020 – 2022. V priestoroch vznikli štyri samostatné izby a spoločenská miestnosť so zimnou záhradou. “Pri rekonštrukcii sme sa snažili o obnovu tejto ojedinelej ukážky vidieckej ľudovej architektúry v jej čo možno najviac autentickej podobe. Atmosféru dofarbuje aj kombinácia dobových farieb náterov. S rešpektom k historickému rázu budovy sme sa snažili dosiahnuť aj maximálny komfort pre užívateľov modernej doby,” hovoria majitelia.

A čo dodať na záver? Náš tip na skvelú gastronómiu: Len pár krokov od ubytovania sa nachádza Reštaurácia Na Grunte, kde ponúkajú napríklad domácu sviečkovú na smotane či kysnuté koláče. V zime pri kachľovej peci, v lete na terase.

Kde hľadať?

Toto jedinečné ubytovanie nájdete aj ponuke ubytovaní Amazing Places. Projekt, ktorý dáva dokopy všetky krásne a zážitkové miesta a ponúka ich pod jednou “strechou” na svojom webe.

Pripravila Martina Baumann, zdroj fotografií: AMAZING PLACES

Pozrite si aj ďalšie dizajnové chuťovky na našom webe

Dizajnový domček na kolesách uprostred prírody

Originálny posed Uhlík. Miesto, kde vám líšky dajú dobrú noc

Biela, ktorá nikdy neomrzí? V kuchyni má svoje miesto

- Reklama -

Súvisiace príspevky

- Reklama -