Autentické príbehy, nadčasové témy

Každý deň zo zlata

0

Každý deň zo zlata

Nový rok 2009 sa neúprosne blíži. Každý je zvedavý čo mu prinesie, či bude pre neho práve tento rok ten najlepší. Podľa čínskeho horoskopu bude nasledujúci rok rokom Byvola, ktorý má priniesť úspech a pozitívne výsledky vďaka tvrdej a usilovnej práci. Japonská klenotnícka firma Ginza Tanaka minulý týždeň predstavila celému svetu kalendár na rok 2009. A nie hocijaký, ale z čistého zlata!

Tento úžasný lesknúci sa kalendár váži 6 kilogramov a jeho rozmery sú 67 x 42 centimetrov.  Jeho cena je tiež veľmi zaujímavá, 30 miliónov jenov, teda 7 miliónov Sk. „Predávame tento zlatý kalendár za 30 miliónov jenov, tak ako tomu bolo vlani. Cena zlata poklesla, ale na začiatku roka, keď sme sa rozhodovali, že budeme predávať tento kalendár, bola ešte podstatne vyššia,“ povedal marketingový manažér Ginza Tanaka Naoto Mizuki.

Takéto zlaté kalendáre spoločnosť vyrába už od roku 2006 a cena sa nemení, stále je taká istá a jeho priaznivci ho vždy na konci roka očakávajú.  Kalendár zo zlata sa stal akousi tradíciou spoločnosti v posledných rokoch. Aj keď si tento výstredný produkt veľa ľudí nemôže dovoliť, radi sa naň prídu pozrieť aspoň do obchodov.

Keďže je kalendár vyrobený zo zlata, jeho majiteľ – tvrdia zástupcovia firmy –  touto investíciou nič nestratí, iba získa.  „V roku 2008 sa cena zlata dosť výrazne menila. Pred vypuknutím finančnej krízy by ma ani nenapadlo, ako sa zo zlata môže stať vhodný a bezpečný prostriedok na investovanie,“ dodal Mizuki.

Tak teda, nech je každý náš krok v novom roku prepychový a  zlatý, ako tento jedinečný japonský kalendár.

Kto je  Ginza Tanaka?

Japonská klenotnícka firma má na trhu už veľmi dlhú tradíciu, pôsobí od roku 1892. So svojou precíznou, superkvalitnou, originálnou a jedinečnou prácou sa preslávila po celom svete. Okrem klasických šperkov sa venuje aj výrobe naozaj exkluzívnych skvostov.


Spomeňme niektoré

Na nedávnom klenotníckom veľtrhu v Londýne spoločnosť predstavila skutočne prepychovú a oslňujúcu kabelku. Aj keď japonskí zlatníci pracujú väčšinou so žltým kovom, najzaujímavejším a asi aj najoriginálnejším výrobkom sa stala malá dámska kabelka, ktorá patrí k najdrahším na svete. Je vyrobená z platiny a vyzdobená až 2 000 diamantmi. Nie je to ale obyčajná kabelka! Každý jej diel je možné oddeliť a použiť ho ako vhodný módny doplnok. Napríklad ucho kabelky je navrhnuté ako náhrdelník. Ako brošňu môžete zas využiť najväčšiu dominantu kabelky –  veľký 8-karátový diamant v tvare srdca. Cena tejto úžasnej kabelky sa vyšplhala až na úctyhodný 1 milión libier.

Ďalšími známymi skvostami Ginza Tanaka sú postavičky z čistého zlata – Mickey Mouse, či Santa Claus. Sviatky strávené pod vianočným stromčekom z pravého zlata, ktorého hmotnosť je 21 kilogramov a cena 850.000 USD, musia byť úžasné. Dámy by mi určite dali za pravdu, že s bikinami od týchto Japoncov, ktoré sú taktiež vyrobené z 24 karátového zlata, by boli najoslňujúcejšími na každej pláži, alebo jachte. Ich cena je 82.000 USD.

Jana Milošovičová         Photos: ISIFA, Ginza Tanaka

www.ginzatanaka.co.jp