Autentické príbehy, nadčasové témy

Kostarika je kráľovná jedinečných dovoleniek. Čaká vás tu tropické dobrodružstvo

- Reklama -

Exotika, dažďový pralex, orchester úžasných zvukov a fascinujúca prírodná scenéria.

Vitajte na Kostarike. Hovorí sa o nej ako o jednej NAJ destinácii vôbec. Ponúka vodopády, sopky, pláže, kávové plantáže, nekonečnú džungľu s množstvom exotických zvierat – od leňochov, cez opice, tapíre, kolibríky, leguány, vzácne modré motýle až po stovky druhov vtákov. Je to raj a to dokonalý. Milujete temperamentné krajiny, niečo iné, ako ste doposiaľ videli? Chcete vidieť prales alebo si kvalitne zasurfovať? A milujete potápanie, sky diving a bungee jumping? Tak neoľutujete…

Leňochy! Tie tu určite neminiete

Glamping: CASA EVA

Obklopený džungľou čaká len na svojich hostí – zenovo okrúhly drevený bungalov. Postavili ho v duchu feng-šuej tak, aby jeho tvar podporoval cirkuláciu životných energií v dome. “Už ste niekedy počuli dažďový prales? Je to doslova orchester bujného života, ktorý strieda svoje denné a nočné smeny a vy sa môžete každým dňom učiť jeho rytmus a spoznávať jeho prekrásnu živosť. Možno niektorý z jeho obyvateľov zablúdi takmer až na prah vášho miestneho príbytku. Zláka ho totiž čokoládovník či ananás v záhrade. Z tej je to len pár minút pešo na romantickú bielu pláž Playa Chiquita. Kúsok odtiaľ môžete ochutnať slávnu čokoládu pôvodných indiánskych obyvateľov Bribri. Vitajte v Porto Viejo de Talamanca na južnom pobreží Kostariky,” hodnotí jedinečné ubytovanie Amazing Places.

Aká je kapacita domčeka? Vojde sem 4 až 5 osôb. Má dve spálne s moskytiérou a ďalšiu samostatnú izbu. Vybavený je ventilátormi, trezorom, bezplatnou wi-fi, plne vybavenou kuchyňou a terasou s výhľadom do záhrady a kúpeľňou s toaletnými potrebami. K dispozícii je i práčka a sušička. Ak si prenajmete auto, tak máte k dispozícii aj bezplatné parkovisko. Oobchod s potravinami alebo reštaurácie sú vzdialené len niekoľko sto metrov.

Kam vyraziť?

  • Playa Chiquita sa nachádza len 400 metrov od domčeka.
  • Neďaleko sa nachádza aj pláž Cocles s priezračnými lagúnami.
  • Určite nevynechajte Národný park Cahuita.
  • Čokoládovy zážitok v domorodej dedine, kde sa dozviete o kultúre Bribri. Uvidíte, ako sa vyrába čokoláda a budete si môcť vyrobiť aj svoju vlastnú. Nakoniec sa môžete okúpať v neďalekom vodopáde.
  • Každý týždeň sa v Puerto Viejo koná sobotný farmársky trh. Kúpite si tak lahodné syry, zeleninu, čokoládu či pečivo.
  • V okolí si vyskúšajte šnorchlovanie, jazdu na kajaku, pešiu turistika, lekcie surfovania, pozorovanie delfínov, korytnačiek a vtákov či jazda na koni v džungli aj po pláži.

Zdroj foto: Amazing Places, pripravila Martina Baumann

- Reklama -

Súvisiace príspevky

- Reklama -