Autentické príbehy, nadčasové témy

Kreatívne bývanie

0

Kreatívne bývanie

Interiéry, ktoré odhaľujú ako si žije spoločenská smotánka. A nielen to. Zoznámite sa s jej vkusom, tvorivými snami a výsledkami ich plánovania.

Úspešný domov je dokonalou syntézou osobnosti a ducha doby. Je živým umeleckým dielom, kultúrnym artefaktom, a predmetom neutíchajúcej zvedavosti. K tomuto fenoménu sa veľmi citlivo postavilo aj vydavateľstvo Taschen, v sérií kníh „Interiors Now“, v ktorých sleduje neustále sa vyvíjajúce a rôznorodé štruktúry súčasného interiérového dizajnu na celom svete. Každý nový diel, určený pre bežných čitateľov a profesionálov, prináša sviežu a inšpirujúcu kolekciu nových, vybudovaných rezidencií, kde si môžete pozrieť, ako sa čo najlepšie vysporiadať s priestorom domov.

V knihe navštívite zaujímavé sídla ešte zaujímavejších ľudí, akým i sú fotografi Inez van Lamsweerde a Vinoodh Matadin alebo Jacques Grange či romantický „Palazzo“ Francisa Forda Coppolu v južnom Taliansku, ale takisto byt mladého páru – zberateľov umenia v Bombaji. Vybrané projekty vytvárajú ucelený obraz o tom, čo sa naozaj využíva pri výzdobe interiéru v súčasnosti.


V knihe objavíte:

–    34 sofistikovaných rezidencií, ktoré sa nachádzajú v rôznych kútoch sveta, pričom každá rozpráva príbeh o mieste a ľuďoch, ktorí tam žijú.
–      Pohľad na nové elity v oblasti svetového interiérového dizajnu, a ich projekty, ktoré vytvorili pre seba a pre svojich najbližších priateľov a zároveň klientov.
–     Projekty, ktoré navrhli samotní majitelia domov. Tie vykazujú úplne novú úroveň tvorivosti.
–     Kontaktné informácie o všetkých uvádzaných architektoch, dekoratéroch, umelcoch, remeselníkoch nábytku a špičkových dodávateľov.

Words: Taschen/ DollPem Media                                               Photos: Taschen Press

www.taschen.com