Autentické príbehy, nadčasové témy

LG sa stáva svetovým lídrom na trhu LED monitorov

0

Spoločnosť LG Electronics (LG), ktorá je svetovým lídrom a inovátorom v informačných technológiách, domácich spotrebičoch, spotrebnej elektronike a mobilných komunikáciách, sa stala svetovou jednotkou na trhu LCD LED monitorov. Jej trhový podiel predstavoval v minulom roku 18%.

Podľa prieskumu medzinárodnej prieskumnej spoločnosti DisplaySearch sa LG stala svetovou jednotkou, keď v minulom roku predala 2,92 miliónov LCD LED monitorov. Celosvetové predaje LCD LED monitorov pritom predstavovali 16,68 miliónov kusov.

„Pozícia svetovej jednotky je pozitívny dôsledok našej stratégie. LED technológia prináša našim zákazníkom veľa benefitov, preto sa nám vypláca investovať do týchto technológií. Rovnaký trend očakávame aj u nových 3D monitorov s technológiou LG CINEMA 3D,“ uviedol Martin Malý, tlačový hovorca spoločnosti LG Electronics CZ.
Do segmentu LCD LED monitorov vstúpila spoločnosť LG v roku 2009. Vtedy mala podiel na svetovom trhu len jedno percento. Od tejto doby rastie podiel na trhu prakticky konštantne rýchlosťou 10% ročne. Spoločnosť LG má v sortimente štyri rady LCD LED monitorov. Patrí medzi neho extrémne úsporná séria E50, dizajnová séria E60 a séria M80, ktorá kombinuje LCD LED monitor a FullHD televízor a najnovšie monitory zo série E90. Ide o najtenšie LCD LED monitory na svete, ktorých hĺbka je neuveriteľných 7,2 mm. Tento rad monitorov získal ocenenie za inováciu na tohtoročnej výstave Consumer Electronics Show (CES) v americkom Las Vegas.

Aj v tomto roku očakáva spoločnosť LG zachovaní rýchlosti rastu, ku koncu roka by teda podiel LED LCD monitorov značky LG mohol byť 30%. Upevnenie podielu na trhu by malo tiež pomôcť uvedenie IPS technológie a predovšetkým novej 3D technológie LG CINEMA 3D.

Words & Photos: LG One

www.lg.com