Autentické príbehy, nadčasové témy

Maybach Golf Cup Competition – Palm Beach

0

Skvelý duel medzi legendou golfu Nickom Faldom a reprezentantom značky Maybach Palmom Azingerom, ktorý však tiež patrí k úspešným golfovým hráčom, ukončil finálové kolo tímového turnaja Maybach Gold Cup.

Tento zaujímavý event sa uskutočnil v decembri minulého roka na ihrisku známeho Donalda Trumpa – Trump International Golf Club vo West Palm Beach.

Cieľom duelu bolo stretnutie dvoch kapitánov tímov, ktorí hrali niekoľko jamiek s cieľom získať bonusové body pre svoje tímy. Faldo sa v tomto roku stane kapitánom tímu Európy v Rayder Cupe 2008 a bojoval na golfovom ihrisku na Floride proti Paulovi Azingerovi. Prvotriedni svetoví golfisti viedli svoje tímy s tridsiatimi hráčmi, ktorí sa kvalifikovali v predchádzajúcich kolách a desiatich profesionálov.
Prvým fanúšikom, blahoželajúcim víťaznému tímu, bol majiteľ klubu Donald Trump, a hostiteľ eventu – Klaus Nesser – šéf Maybach&SLR. Trump a Nesser odmenili víťazov elegantnými porcelánovými trofejami na gala večierku v exkluzívnom Mar – a – Lago Club. Tu sa objavili aj prominentní hostia, ako svetový šampión v boxe Vladimír Kličko, či Edwin Moses – víťaz dvoch olympijských medailí v behu na 400 metrov cez prekážky a majiteľ Laurens World Sports Academy – bývalá hviezda amerického futbalu a člen Laurens World Sports Academy – Marcus Allen, ale tiež Ulrich Schmid – Maybach, vnuk zakladateľa spoločnosti Maybach – Karla Maybacha, Prezident Maybach Family Foundation.

Vyvrcholením večera bola spontánna aukcia. Dražili sa „symbolické“ sumy. Jeden zákazník Maybachu vydražil Landaulet mode za cenu 100.000,- USD, ktoré venoval Maybach Family Foundation. Táto suma bude využitá na vzdelávací program, zameraný na podporu nadaných mladých ľudí pochádzajúcich z nepriaznivých sociálnych a ekonomických pomerov.
Faldo a Azinger podpísali interiér tohto auta s cieľom „zachovať“ spomienky na Maybach Gold Cup 2007. Ďalší zákazník vydražil vstupenku na majstrovské stretnutie v boxe – v ťažkej váhe, ktoré sa uskutoční 23. februára 2008  v Madison Square Garden v New Yorku. Suma 50.000 USD tak putovala na konto Laurens Sport pre Good Foundation USA.
Krátko o turnaji:  Maybach Gold Cup je exkluzívny turnaj pre zákazníkov a priateľov značky Maybach. Kvalifikácia  na záverečný turnaj vo West Palm Beach spočívala v tom, že tímy museli absolvovať štyri kvalifikačné turnaje, ktoré sa konali počas minulého roka v Marbelle (Španielsko), Moskva (Rusko), Graz (Rakúsko) a Beuerberg (Nemecko).

Peter Fritz         Photos: Maybach Press

www.maybach-manufaktur.com