Autentické príbehy, nadčasové témy

More je skutočný život

0

More je skutočný život

Chceli by ste, aby sa každá dovolenka na mori zmenila na skladačku zloženú z unikátnych emócií a nezabudnuteľných zážitkov? Máme pre vás dobrú správu. Nadšenie z cestovania je späť v podobe nového modelu Azimut Magellano 74.

Magellano predstavuje jachtu, ktorá osloví každého, kto pociťuje pravú vášeň pre more, miluje pohodu a nepotrebuje sa vznášať nad vlnami v bláznivom tempe. Pritom kedykoľvek zastaví, obdivuje okolitú scenériu, urobí zopár fotografií. Kto rád plánuje svoju cestu kilometer po kilometri, pričom si uvedomuje, že samotná cesta je dôležitejšia než cieľ, mal by sa bližšie zoznámiť s týmto úžasným plavidlom.

Azimut Magellano je súčasne ideálnou výkonnou jachtou, ktorá dokáže prekonávať dlhé vzdialenosti, pričom objavuje nové horizonty, bez ťažkostí zvláda súboj s vlnami i divokou rozbúrenou hladinou mora. So svojím hlbokým trupom v tvare V je možné model Magellano klasifikovať ako „polo-výtlačnú“ motorovú jachtu, čo jej zabezpečuje výnimočnosť. V súčasnosti patrí k jediným svojho druhu, ktoré sú v ponuke na trhu. Predstavuje absolútne nový pohľad na modernú moreplavbu. Tento model sa môže pochváliť množstvom špeciálnych vlastností, ktoré ho posunuli až na samý vrchol vývoja novej generácie.

Magellano je určené predovšetkým pre tých, ktorí sa chcú plaviť na svojej vlastnej lodi v úzkom kontakte so svojou rodinou a priateľmi, i pre tých, ktorí milujú slobodu a neformálnosť bez toho, aby sa vzdali pohodlia. Dizajnéri navrhli toto plavidlo najmä pre klientov, ktorých nezväzujú žiadne hranice, skôr ich ovláda túžba objavovať a zároveň bezhlavo nesmerujú svoju vášeň do extrémov.
Magellano je schopné preplávať 1100 námorných míľ pri rýchlosti dvanástich uzlov, čo sľubuje dosiahnutie akéhokoľvek vzdialeného cieľa. Je tiež vybavené revolučným a patentovaným systémom Seakeeper®. Ten prostredníctvom gyroskopického stabilizátora umožňuje dosiahnuť konštantnú rýchlosť až dvadsaťštyri uzlov a prispieva, samozrejme, k stabilite.

Projekt Magellano 74 charakterizuje snaha tvorcov vytvoriť vyrovnaný pomer medzi pohodlím a bezpečnosťou. Miesto pre ovládanie lode je umiestnené v oboch prípadoch v centre – ako na mostíku, tak i vo vnútri jachty, čo zvyšuje jeho viditeľnosť. Zábradlie v zadnej časti i ochranné steny po bokoch paluby sú dostatočne vysoké, aby poskytli ochranu v prípade rozbúrenej morskej hladiny. Vonkajšie palubné „chodníky“ sú bezpečné, široké až šesťdesiat centimetrov (24 palcov). Na prechod do prednej časti lode nepotrebujete veľa času, pritom sa v tomto priestore môžete voľne pohybovať bez toho, aby vás obťažoval mechanizmus kotvy. Tá je vďaka automatizovanému systému ukrytá v špeciálnom priestore. Schodisko na palube nezaostáva za bezpečnými chodníkmi, pretože je dostatočne široké a ponúka voľný pohyb. To platí aj v prípade prepravy materiálu a vybavenia. Vlečný čln o veľkosti 3.8 metra môžete bez problémov umiestniť do garáže. Na jeho spustenie či vytiahnutie nepotrebujete žiadny žeriav.

Na hlavnej palube nájde majiteľ rovnaký stupeň pohodlia, ktorý je štandardom na všetkých jachtách spoločnosti Azimut. Rovnako je navrhnutý aj priestor i vybavenie umožňujúce dlhší pobyt na palube. Špecifikom modelu Magellano je jeho otvorený priestor. Ten siaha od priestoru kormidla až do kokpitu a je navrhnutý tak, že majiteľ spolu so svojimi hosťami môžu využívať spoločný priestor. Kuchyňu tvorcovia umiestnili pri vchod do salónu, aby zjednodušili podávanie jedál vo vnútri lode i na mostíku. Mostík s pohodlnými pohovkami slúži na opaľovanie, alebo ako exkluzívne miesto na obed v tieni pevnej strechy.
Spolu s komfortným priestorom a trojicou luxusných apartmánov Magellano ponúka ďalšiu kajutu prístupnú zo salónu, ktorú môže využívať posádka, alebo pokiaľ je to nevyhnutné, tiež môže poslúžiť ako extra hosťovská kabína. Rovnaký prístup vedie k skladovaciemu priestoru, ktorý je dôležitý najmä pri naloďovaní sa na viacdňové plavby.

Interiérový dizajn a koncepcia

Všadeprítomné okná na hlavnej palube spolu s nízkym nábytkom v interiéri umožňujú dennému svetlu čo najlepšie preniknúť dovnútra. Vysoké okná v kráľovskom apartmáne zas udávajú nový trend v projektovaní motorových jácht. Pri materiáloch, ktoré pokrývajú interiér lode, sa dizajnéri nechali inšpirovať námorníckymi tradíciami, no zároveň využili aj moderné , elegantné prvky. Nábytok a drevené obloženie je prevažne v tmavom prevedení pričom vytvárajú príjemný kontrast s pohovkami farby šampanského.

Technické údaje:

Celková dĺžka:                             22, 66 metrov
Dĺžka trupu:                                  22, 60 metrov
Šírka:                                             6 metrov
Výtlak:                                           56 ton
Motory:                                          2 x 1015 mHP (746 kW) CAT C 18
Maximálna rýchlosť:                 25 uzlov
Cestovná rýchlosť:                    21 uzlov
Dojazd:                                          1 100 námorných míľ
Palivová nádrž:                            7 600 litrov
Nádrž so sladkou vodou:          1 500 litrov
Počet kajút:                                  3
Počet lôžok:                                 6 + posádka
Stavebný materiál:                     GRP
Kýl:                                                 polo-výtlačný s uhlom 10,1°
Dizajn exteriéru:                         Ken Freivokh
Dizajn interiéru:                          Ken Freivokh
Výrobca:                                       Azimut

NIPOS                                                           Photos: Azimut Press

www.yachtnavigator.sk
www.azimutyachts.com