Autentické príbehy, nadčasové témy

Nautilus Eco-Resort

0
Nautilus Eco-Resort

Nový ekologický projekt známeho belgicko-francúzskeho architekta Vincenta Callebauta prináša kreatívne a vysoko estetické riešenie, ktoré už na prvý pohľad pôsobí úžasným dojmom. Prinášame vám krátke informácie o tomto jedinečnom projekte na Filipínach.

 

Samotné riešenie tohto ekologického rezortu je situované na úpätí kopcov v tvare polmesiaca, pričom sa bude nachádzať jemného piesku. Rezort okrem iného ponúka prírodné bazény a vodopády padajúce do vertikálnych záhrad.


Súčasťou budú  aj dva hlavné architektonické objekty – hotely v tvare škrupiny a bytové veže, ktoré sa dvíhajú pozdĺž dvoch zlatých špirál. Zaujímavosťou je, že rešpektujú Fibonacciho postupnosť, symbol rovnováhy a harmónie.

Výška každej budovy sa zvyšuje v postupnosti s dvomi špirálovými pontónmi z centrálneho ostrova, na ktorom sa bude nachádzať námorné centrum a vedecké a výskumné laboratóriá pod jednou strechou.

Celý rezort obklopuje hustý lesný porast, ktorý pomáha k zachovaniu územia a poľnohospodárskej pôdy. Prístup k nemu budú zabezpečovať najmä plachetnice alebo elektrické člny s plochým dnom, ktoré sú ekologické a výraznou mierou nahradiaklasickú cestnú dopravu.

 

Viac informácií o tomto projekte nájdete na: http://vincent.callebaut.org/object/170831_nautilusecoresort/nautilusecoresort/projects/user

 

Peter Fritz /Vincent Callebaut Press

Fotografie: Vincent Callebaut Press

 

http://vincent.callebaut.org