Autentické príbehy, nadčasové témy

Neopakovateľné chvíle na francúzskom vidieku

0

Zoznámite sa tak nielen s už spomenutou dedinkou, ale aj so zámockým hotelom Domaine Des Hauts de Loire, ktorý sa skvostne vyníma v pokojnom vidieckom prostredí. Je možné, že sa vám toto kúzelné miesto skutočne zapáči Majiteľmi čarovnej nehnuteľnosti sú Marie-Noélle a Pierre Alain Bonnigalovci. Príjemná dvojica má povesť ukážkových hostiteľov, vzorne sa starajúcich o pohodlie váženej klientely. Ubytovaných hostí považujú za pánov, ktorým prináleží užívať si štedrého zámockého luxusu.

Domaine des Hauts de Loire ponúka návštevníkom iný druh zábavy ako tradičné hotely. Azda najväčším pozitívom je, že ruch typický pre preplnené plážové rezorty na tomto malebnom mieste nehrozí. Okolím sa ozýva vtáčí spev, v neďalekom jazierku pokojne plávajú labute a celková atmosféra je uvoľnená, oslobodená od zbytočnej hektiky. Stačí len pár dní odpočinku v krásnom zámockom hoteli, prípadne niekoľko prechádzok po fascinujúcom okolí a myseľ návštevníka opanujú tie najpozitívnejšie pocity. Hosť odchádza domov s hlavou plnou zážitkov, častokrát výrazne odlišných od tých, ktoré mal keď opúšťal iné dovolenkové lokality.

Samozrejme počas pobytu v zámockom hoteli môžu návštevníci nielen odpočívať, ale aj venovať sa nejakej aktívnej činnosti. Domaine des Hauts de Loire ponúka skvelé podmienky pre vykonávanie niekoľkých druhov športu (plávanie v bazéne, jazda na koni, horské bicykle, tenis), hostia majú dokonca možnosť vydať sa na vzrušujúci adrenalínový výlet helikoptérou alebo balónom. Miestna príroda je pôvabná, ideálna pre pozorovanie „zhora“. Veď nie nadarmo sa tunajšia  oblasť nazýva „záhradou Francúzska„. Okrem stromov a ostatných lesných porastov ju tvorí okolo tristo majestátnych zámkov, z ktorých viacero má za sebou skutočne pútavú históriu. „Náš“ Domaine des Hauts de Loire nachádzajúci sa v prostredí tichého parku, bol postavený v roku 1860.

Veľkou devízou očarujúceho ubytovacieho zariadenia je reštaurácia, ovenčená dvoma michelinovými hviezdami. V nej si návštevníci môžu vychutnať fantastické pokrmy kontinentálnej kuchyne ako aj špeciality francúzskeho regiónu Vendée. Šéfkuchár Remy Giraud rád kombinuje sezónne ovocie s mäsitými a rybacími pokrmami, čím sa snaží
o dosiahnutie zaujímavej a vyváženej chuti. Pripravované jedlá sú navrhované tak, aby čo najlepšie korešpondovali s požiadavkami práve prebiehajúcej sezóny. Lahodné potešenia servírované so zreteľom na estetiku a kulinársky pôžitok, dopĺňa bohatá kolekcia značkových vín. Pochutnávať si na jemnom viedenskom pečive podávanom s džemom z červených ríbezlí je možné aj na čerstvom vzduchu. Idylickú atmosféru počas raňajok ešte vylepší pohľad na blízke jazierko s plávajúcimi labuťami.

Pôvodne lovecký zámoček obrastený brečtanom má v súčasnosti 25 izieb a 11 apartmánov, zariadených v typicky francúzskom štýle. Nechýbajú v nich originálne dekorácie, starožitný nábytok, či krb, skvele vybavené sú aj kúpeľne. Z komfortných a vkusných ubytovacích miestností s oblokmi je len na skok k jazierku a parku.
zámockom hoteli je možné organizovať aj semináre, rodinné stretnutia, obchodné schôdzky, či konferencie. Priestory určené pre tieto príležitosti sú priestranné a dobre vybavené.

Marcel Letko                                                         Photos: Domaine des Hauts de Loire

www.domainehautsloire.com