Autentické príbehy, nadčasové témy

Nová tvár Fashion Week Berlin

0

Rok 2008 onedlho ukončí svoju vládu a nové žezlo prevezme ten nový. Bude lepší, zaujímavejší? Na podobné otázky je veľmi náročné nájsť odpoveď, ale jedno je isté. Na začiatku roka a na konci januára sa uskutoční v Berlíne Mercedes-Benz Fashion Week. Reprezentantkou tejto luxusnej značky automobilov sa stane Julia Stegner.

Aktivity Mercedesu vo svete módy sú všeobecne známe, pretože operuje vo viac ako 20 krajinách. Teraz však predstaví novú tvár, medzinárodnú top modelku Juliu Stegner, ktorá sa po prvá raz v úlohe tváre značky Mercedes-Benz objaví práve na významnom podujatí Mercedes-Benz Fashion Week. To sa bude konať od 28. januára do 1. februára 2009 v Babelplatz – v srdci Berlína. Na hlavnom vizuáli pózuje Julia Stegner spolu Mercedesom-Benz CLS 350 CGI Grand Edition v oblečení Anne Valerie Hash. Nový vizuál sa objaví na reklamách, plagátoch a automobiloch počas nemeckej módnej šou, ktorá sa zaraďuje medzi najvýznamnejšie medzinárodné eventy.
Nový Mercedes-Benz CLS Grand Edition bude mať svoju premiéru v marci budúceho roka, no predaj začína už v januári.

Julia Stegner je nemecká modelka, ktorá pochádza z Mníchova, kde ju objavili „hľadači talentov“ na slávnom Oktoberfeste. Medzinárodný úspech zaznamenala v roku 2003, keď sa zúčastnila úvodnej show Yvesa Saint Laurenta. Od tohto podujatia jej kariéra nabrala astronomickú rýchlosť. Objavila sa na titulkách najlepších módnych magazínov, účinkovala v rôznych reklamných kampaniach pre svetové značky, akými sú: Chloé, Dolce&Gabbana, Escada, Guerlain a Hugo Boss. Tiež si získala priazeň svetových dizajnérov a módnych domov – Chanel, Givenchy, Clavin Klein, Ralph Lauren, Alexander McQueen, Valentino, Versace či Victoria’s Secret. Momentálne žije Julia v New Yorku a aktívne sa zapája do aktivít UNICEF.

Na tvorbe vizuálu pre Mercedes-Benz Fashion Show v Berlíne sa podieľali aj ďalšie zaujímavé osobnosti. Fotografie nafotil Talian Michalangelo di Battista, oblečenie navrhla Anne Valerie Hash, za styling zodpovedala Catherine Baba, o vlasy sa postaral Valentin a za make-up zodpovedala Dotti.

Peter Fritz     Photos: Daimler  Press

www.daimler.com