Autentické príbehy, nadčasové témy

Oceanic Creations, budúcnosť hoteliérstva

0

O rôznych projektoch, ktoré skôr pripomínajú diela vedecko-fantastickej literatúry, sme už písali. Ale vždy sa nájdu tvorcovia s novými, odvážnymi projektmi. Aj vďaka nim sa sny o plávajúcich ostrovoch, honosných stavbách vyrastajúcich z mora postupne menia v skutočnosť.

Ľudské bytosti si obľúbili vodu. Ich zrod sa deje vo vode, od nepamäti nás tento modrý element priťahoval, stále sa ho snažíme pochopiť a zdolať. Naše pocity na vodnej hladine sme si takmer všetci vyskúšali, aspoň na krátky okamih, počas plavby na výletných lodiach v objatí morských vĺn,  či len tak v malom člne s priateľkou na zrkadlovej hladine jazera.
Moderné sny o vodnom živle a jeho pokorení ale pochádzajú zo Švédska. Aspoň tie o novej podobe bývania na vode,  ktoré pripravuje vo svojich kreatívnych dielňach Oceanic-Creations Group. Skupinu tvoria spoločnosti Fisón AB a Oceanic Creations. Ich hlavnou aktivitou a doménou záujmov sú projekty rozdelené do niekoľkých kategórií: Oceanic-Creations City Hotels and Resort Hotels, Oceanic-Creations Village a Oceanic-Creations Office Concept.

Ubytovanie v hoteli na pobreží sa stane lahôdkou. Nový projekt Oceanic-Creations City Hotels predpokladá možné výhody umiestnenia rôznych hotelov na lukratívnych miestach, v centrách miest, či turistických destinácií, ktoré sú vo väčšine prípadov beznádejné zastavané. Vodné plochy a ich pobrežia nie sú dokonale využívané a tak prichádzajú na scénu projekty Oceanic-Creations Group, ktorých cieľom je zvýšiť príťažlivosť jednotlivých oblastí, kde bude nový projekt situovaný. Projekty budú kreované tak, aby dokázali uspokojiť všetky požiadavky konkrétnych miest, oblastí, a podľa nárokov jednotlivých destinácií sa budú vkladať do prostredia návrhy – od klasických až po extravagantné. Hotel sa nestane len dokonalým miestom určeným pre oddych hostí, ale tiež cieľom turistov vyhľadávajúcich nový trend v hoteliérstve.

Vybavenie hotelov bude spĺňať vysoké kritériá a ponúkať všetky služby, od parkovania  na vyhradenom priestore za hotelom, alebo na nákladných člnoch blízko hotela, cez nočné kluby, reštaurácie, wellness centrá.
Mexiko sa onedlho dočká prvého hotela z dielne Oceanic-Creations nazvaného Maya-Pyramid Hotel, ktorý bude situovaný na pobreží Mexika – vo vyhľadávanej rekreačnej oblasti Riviera Maya. Väčšia časť hotela pripomína dve pyramídy Mayov a tiež exteriér bude zhotovený z  prírodného kameňa, aby splynul s pôvodnými stavbami, ktoré po sebe zanechali pôvodní obyvateľmi Mexika.

Základné údaje:
Dĺžka: 220 metrov
Šírka: 70 metrov
Vybavenie: Hotel sa bude ponášať na dve pyramídy z čias  Mayov a ponúkne 452 izieb kategórie DeLuxe s plochou 50 m2, 8 prezidentských apartmánov – 180 m2, 4 apartmány kráľa Gustava – 230 m2 a dva majiteľské apartmány – 400 m2. Maya Pyramid Hotel ponúkne prvotriedny servis v reštauráciách, nočných kluboch, kasínach, kinách, wellness strediskách, baroch, kaviarňach.
Bude označený piatimi hviezdičkami.
Sloboda a vychutnávanie morského vánku sú atribúty, ktoré sľubujú novým návštevníkom neskutočné zážitky.

Peter Fritz             Photos: Oceanic-Creations

www.oceanic-creations.com