Free Porn
xbporn

Autentické príbehy, nadčasové témy

Poľský Krakov ponúka bohatú históriu a nádherné zákutia

- Reklama -

S dovolenkami sa roztrhlo vrece! Ak nemáte náladu na exotiku či more, môžete zájsť k našim poľským susedom. Navštívte kráľovské mesto s úžasnou atmosférou, dosť veľkou nádielkou romantiky a bohatou kultúrou. V Krakove sa totiž stále niečo deje, takže nuda vám tu určite nehrozí…

Druhé najstaršie mesto poľska s bohatou architektúrou v podobe historických stavieb.

O Krakove sa hovorí, že je jedno z najvýznamnejších a najkrajších poľských miest. A skutočne je to pravda. Vedeli ste, že jedno z najväčších námestí v Európe má práve toto mesto? Ak sa sem vyberiete, tak určite nevynechajte Hlavné námestie (Rynek Glówny). Nemôžete minúť dominantu Mariánsky kostol, ktorý je typický svojou červenou farbou.

Ak by ste sa tu prechádzali, tak potom zavítajte aj do jednej z kaviarní, konkrétne veľmi známej a vychýrenej široko-ďaleko s názvom Kaviareň Jama Michalika – ide o najstaršiu umeleckú kaviareň v Krakove vôbec.

Rovnako neobíďte ani Wavel, ktorého história siaha až do roku 1320, v tom čase tú totiž začali korunovácie poľských kráľov. Alebo si zájdite pozrieť židovskú štvrť s názvom Kazimierz, ktorá v súčasnosti už predstavuje spleť nezávislých galérií, netradičných obchodíkov, predajní s dobovým oblečením a podnikov rôzneho druhu. Zaujímavým miestom je aj Schindlerova fabrika – bývalá továreň na kovové predmety. Dnes tu sídlia dve múzeá. 

Na snímke sa nachádza aj New Port Hotel.

Nádherné kajuty-izby na rieke

Tých tipov, kde v Krakove vyraziť, je skutočne veľa. Okrem toho však vidieť Krakov zo všetkých strán, užiť si jeho atmosféru a dopriať si aj fakultatívne výlety, na to vám jeden deň stačiť nebude. Doprajte si k tomu aj štýlové a najmä originálne ubytovanie – priamo na rieke Visla. New Port Hotel je zážitok a dobrodružstvo v jednom. Veď posúďte sami…

Ide o komplex šiestich hausbotov, ktorý ponúka ubytovanie v 31 izbách. Výhľad na kráľovský zámok Wawel a zeleň na protiľahlej strane rieky vlastní každá izba. Vďaka výnimočnej blízkosti vody je každé jedno ubytovanie v netradičnom hoteli zároveň neobyčajnou oázou pokoja priamo v centre mestského diania.

Príjemnou prechádzkou okolo rieky sa hostia veľmi jednoducho dostanú do centra mesta alebo na obľúbenú židovskú štvrť Kazimierz. Kto nechce ísť pešo, môže ísť napríklad aj loďou.

Pripravila Martina Baumann, zdroj fotografií: Unsplash, Amazing Places

Titulná fotografia – Krakov, zdroj: Pixabay

Pozrite si aj naše ďalšie tipy na skvelú dovolenku

Jedinečné Tenerife! Vieme, kde zažijete originálny zážitok a dobrodružstvo

Mariánské Lázně: Klenot uprostred zelených parkov a historických budov

Nespútaný Mykonos: Veterný ostrov plný zábavy, histórie a luxusu

- Reklama -

Súvisiace príspevky

- Reklama -