Autentické príbehy, nadčasové témy

Pôsobivá minulosť, luxusná prítomnosť

0

Mnohí považujú Sicíliu za krajinu plnú kontrastov. Je totiž vzrušujúca a pútavá, starobylá i moderná. Stále má čím prekvapiť, očariť, a zdá sa, akoby ešte neodkryla všetky svoje tajomstvá. Jedným z jej klenotov je aj pôsobivý San Domenico Palace Hotel, situovaný v čarovnej dedinke Taormina.

Stala sa múzou pre Goetheho, okúzlila Maupassanta. Ani ďalšie slávne osobnosti nedokázali odolať jej pokušeniu. Malebná Taormina inšpirovala veľkolepých básnikov a pútala svojou výnimočnou krásou. Ani v súčasnosti sa nezmenila – pôsobí rovnako nádherne a navyše je domovom luxusného San Domenico Palace Hotel.

Pôvodne dominikánsky kláštor bol vybudovaný v 15. storočí, hotelom sa stal až v roku 1896. O dôležité zmeny sa postarali potomkovia zakladateľa kláštora Damiana Rossa, pochádzajúceho zo šľachtického rodu z Catanie. Koniec devätnásteho a začiatok 20. storočia priniesol obrovský rozmach. San Domenico Palace Hotel sa stal jedným z najslávnejších na svete. Všetci ním boli nadšení, získal obdiv básnikov, spisovateľov i členov kráľovských rodín. Ukrýval kus pôsobivej histórie a sprostredkúval neopakovateľnú a jedinečnú atmosféru. Návštevníkom sa takmer zatajoval dych, keď prechádzali po rozľahlých bielych chodbách, kde takmer pol tisícročia zaznievali len tlmené kroky mníchov, spievajúcich žalmy. Aj po mnohých rokoch ostala história nedotknutá, zachovali sa obrazy svätcov, chór, sakristia i nádherná kláštorná záhrada.

V súčasnosti je San Domenico Palace Hotel miestom mnohých kontrastov. Na jednej strane ponúka pôsobivú kláštornú atmosféru a na strane druhej – kráľovský luxus a jedinečný komfort. Čaro hotela tkvie aj v znamenitom servise a špičkových službách. Zamestnanci sú veľmi pozorní a všímaví, vybavení dostatočnou dávkou potrebného profesionalizmu. Aj oni prispievajú k tomu, aby bol pobyt v San Domenico Palace Hotel taký príjemný. Snáď nikoho neprekvapí informácia, že je ideálnym miestom romantických stretnutí, ale aj veľkolepých večierkov, či vzrušujúcich eventov. Návštevníci radi vdychujú úžasnú atmosféru, užívajú si ticho a pokoj, ďaleko od ruchu miest. Keď sa však chcú baviť, tak potom vo veľkom štýle.

Je takmer neuveriteľné ako umne sa v tomto prípade podarilo spojiť históriu so súčasnosťou. Aj San Domenico Palace Hotel ovplyvnili najnovšie a najmodernejšie trendy. Čľapkanie sa vo vyhrievanom bazéne, nákupy v luxusnom butiku, či návšteva vychýrenej reštaurácie Principe Cerami, to sú lákadlá, ktoré by si návštevník rozhodne nemal odoprieť. Samozrejme nesmie chýbať ani fitness areál, či beauty centrum.

San Domenico Palace Hotel ponúka ubytovanie v 105-tich izbách a ôsmich luxusných suitách. Všetky sú zariadené umelecky a elegantne tak, aby zachovávali neopakovateľnú romantickú atmosféru tohto čarovného miesta. Medzi dekoráciami nájdete množstvo originálnych predmetov, napríklad obrazov. Vybavenie izieb zodpovedá najmodernejším štandardom. TV, telefón, či minibar sú úplnou samozrejmosťou, rovnako ako aj mramorové kúpeľne. Čo sa týka ubytovania, môžete si zarezervovať 1 lôžkovú štandardnú izbu, ale v ponuke sú prirodzene aj dvojlôžkové SuperiorDeluxe s výhľadom na more, taktiež dvojlôžkové záhradné izby a luxusné suity Junior, Convento, Grand, Garden a Truman.

V San Domenico Palace Hotel sa určite nudiť nebudete, pretože fascinujúce prostredie vám to jednoducho nedovoíí. Uvidíte mnoho krás, ktoré pohladia váš zrak – od luxusných záhrad až po slnkom zaliate sady pomarančovníkov. Na tomto čarovnom mieste v srdci Sicílie si prídu na svoje aj vášniví golfisti. V blízkosti hotela sa totiž nachádza kvalitné golfové ihrisko.

Marcel Letko       Photos: THI Press

www.thi-hotels.com