Autentické príbehy, nadčasové témy

Slávny Opernball opäť zažiaril

0

Ako každý rok, tak aj tento s koncovkou 12, prilákal veľkolepý viedenský Ples v opere zaujímavé osobnosti, slávne mená i hľadačov senzácií. Veď prečo sa neprísť zabaviť na ples, ktorý má už roky vysoký kredit a buduje na slávnej tradícii.

Aj keď sa Opernball konal počas týždňa (včera), prilákal zaujímavé mená, ako americkú herečku a bývalú manželku Sylvestera Stalloneho Brigitte Nielsen, niekdajšiu tenisovú hviezdu Borisa Beckera, filmovú Kate z filmu Ošetrovateľ v Zoo Rosario Dwason, minulého Jamesa Bonda – Rogera Moora, ale i genrálneho tajomníka OSN Ki-moona, rakúskeho prezidenta Heinza Fischera či premiéra Rakúska Wernera Faymana i chorvátskeho premiéra Zorana Milanoviča.

Sólisti spolu s tanečnými pármi Viedenského štátneho baletu priniesli Straussovský buket, ktorého choreografiu zostavil Pierre Lacotte. Medzi ôsmimi sólistami baletného programu zažiarili aj Nina Poláková a Roman Lazik. Vrcholom hudobnej časti programu bolo vystúpenie rumunskej sopranistky Angely Gheorghiu s orchestrom Štátnej opery pod dirigentskou taktovkou Georgesa Pretre.

Kvetinovú výzdobu viedenskej Štátnej opery tento rok tvorila zmes tulipánov, ruží a alstroemerií. Novinkou bol aj tzv. Würstelstand na prízemí, ktorý ponúkne hosťom preslávené frankfurtské párky a pivo. A fajčiarov zaskočila aj informácia, že vo všetkých priestoroch Štátnej opery, okrem vyhradených malých barov, bol počas Opernballu prísny zákaz fajčenia.

Words: Calvera                                                                  Photos: ISIFA

www.wiener-staatsoper.at