Autentické príbehy, nadčasové témy

Sliezsky dom: Zážitky a jedinečné výhľady na hory

- Reklama -

Jedinečné a so všetkým, čo k nezabudnuteľnému pobytu na horách treba. Super služby, špičková gastronómia či luxusné wellness? To všetko pod jednou strechou. Pýtate sa, kde je takéto miesto? Priamo pod Gerlachovským štítom v nadmorskej výške 1670 m.n.m. pri hladine priezračného Velického plesa.

Dnešný tip vás zavedie do Vysokých Tatier, kde sa nachádza medzi turistami obľúbený Horský hotel Sliezsky dom. Táto moderná budova ponúka svojim hosťom to pravé útočisko so skvelými výhľadmi. “Takéto miesto je len jedno! Akoby najvyššia hora Vysokých Tatier mala svoju vlastnú vstupnú bránu, za ktorou sa otvára svet, kde si nemusíte vyberať medzi zážitkami a službami. Tie najkrajšie východy a západy slnka majú ukryté práve tu,” odporúča aj obľúbený portál o jedinečných ubytovaniach nielen v ČR, ale aj na Slovensku s názvom Amazing Places.

Vychutnajte si dych vyrážajúce výhľady a krásu tatranskej prírody a zrelaxujte sa v najvyššie položenom horskom hoteli Sliezsky Dom****.

Útulné ubytovanie: Izby, apartmány aj ubytovňa

Drevom voňajúce izby či apartmány všetkých kategórií poskytujú absolútny komfort. Okrem toho je k dispozícii aj Turistická izba. A že o čo ide? “Tí, ktorým ide najmä o hory a vysokohorské túry a v Sliezskom dome hľadajú miesto na oddych, nájdu u nás priestrannú dvanásťlôžkovú turistickú ubytovňu s vlastnou kúpeľňou,” píše sa na webe ubytovania. Maximálny počet v tejto izbe je 12 ľudí.

Výhľad, kým relaxujete?

Túžite po wellness s výhľadom? Sauna, vírivka, oddychová miestnosť a hory ako na dlani. Dokonca sa dá objednať aj masáž.

Skvelá chuť na tanieri

Hotel sa môže pochváliť aj reštauráciou, kde hostia nájdu obľúbené regionálne jedlá. “Bravčový kotlíkový guláš s čerstvým tatranským chlebom v najvyššie položenej reštaurácii na Slovensku je zážitkom sám o sebe. Ochutnali ho už mnohí a dostáva len tie najlepšie referencie! So širokou ponukou čerstvých jedál v Sliezskom dome začnete alebo ukončíte každý zaujímavý deň vo Vysokých Tatrách. Špeciality, ktoré naši kuchári pripravujú, sú vhodnou ponukou do prostredia Sliezskeho domu. Základom kuchyne sú tatranské suroviny a jedlá, ale vo výbere sa nebudete musieť obmedzovať.”

V každom ročnom období tu nájdete vnútornú harmóniu a načerpáte novú energiu.

Aktívna dovolenka

Vysoké Tatry sú zárukou príjemného zážitku, aktívnej dovolenky či len sladkého ničnerobenia uprostred prekrásnej tatranskej prírody. Výhodou je aj tá najlepšia lokalita, ak sa rozhodnete vyraziť na túru. Smer Gerlachovský štít! Môžete tak urobiť priamo z hotela a ak si sami netrúfate, objednajte si horské vodcu. A síce je výstup náročný, určite stojí za to. Návštevníci si spod Gerlachu odnesú krásne spomienky.

Pripravila Martina Baumann, zdroj fotografií: AMAZING PLACES/Sliezsky dom

- Reklama -

Súvisiace príspevky

- Reklama -