Autentické príbehy, nadčasové témy

Sportrelax 007 Harrachov

0

Leto neúprosne zaútočilo na všetkých dovolenkárov. Spolu so slnečným svitom ponúka priehrštie nových zážitkov, láka na cesty a prináša neopakovateľné životné momenty. Preto prichádzame so zaujímavým tipom na dovolenku u našich susedov. České hory začínajú počas leta objavovať čoraz viac návštevníci, ktorí v minulosti navštevovali skôr zahraničné destinácie. Dôvodom sú čoraz kvalitnejšie služby v oblasti ubytovania a sprievodných služieb.

„Tohtoročné leto máme obsadených takmer 70% ubytovacích kapacít, čo znamená v náročných časoch ekonomickej recesie výrazný úspech. Dovolenkárov u nás lákajú 300 metrov vzdialené Mumlavské vodopády i bohaté športové a wellness vyžitie, ktoré si pochvaľujú tak isto firemní zákazníci a športové kluby,“ hovorí Jan Stejskal z harrachovského komplexu Sportrelax 007.

Areál Sportrelax 007 vyrástol na úplnom kraji Harrachova len nedávno na návrh štúdie H+H architekti. Pod ich taktovkou vyrástli úplne nové bytové domy, ktoré sú drevené, a skvele tak ladia s okolitou prírodou. Aj samotná budova nového športcentra svojim vzhľadom rozhodne zaujme, a to v tom najlepšom slova zmysle.
Sportrelax svojim návštevníkom ponúka luxusné priestory, ktorým dominujú čisté línie a charakterizuje ich množstvo svetla, ktoré preniká dovnútra. Vybrať si je možné z bohatej ponuky športov – k dispozícii sú dva kurty na squash (prípadne wallyball), trenažér pre indoor golf, priestranná posilňovňa či stôl na stolný tenis. Všetko potrebné príslušenstvo je možné si požičať.

A pretože po namáhavom pohybe je dôležité sa dôkladne zregenerovať, návštevníci môžu využívať veľkorysé wellness zázemie, ktorého dizajn vám v Harrachove doslova vyrazí dych. Začať môžete napríklad saunou a pokračovať masážami. Zo sauny sa dá vyjsť rovno na čerstvý vzduch – do priestoru chráneného stenami budovy so strechou, ktorú tvoria len drevené trámy. Čo môže byť po horúčave v saune lepšie než horský vzduch? Relaxovať je možné taktiež v zaujímavo osvetlenej vírivke či v malých bazénoch s vyhrievanou, alebo ľadovou vodou. A pokiaľ náhodou nesvieti slnko, je možné vyhriať sa v soláriu.

Pred niekoľkými mesiacmi bola v komplexe Sportrelax 007 naviac otvorená Reštaurácia 007 s priestrannou terasou vhodnou na grilovanie. V reštaurácii nájdete okem príjemnej obsluhy zaujímavý výber zo svetovej, ale aj klasickej českej kuchyne. Pre fanúšikov kokteilov je pripravený bar vybavený špičkovou audiotechnikou.

Problémom nie je v Harrachove ani ubytovanie. Možete si rezervovať jeden z apartmánov v nových bytoch hneď oproti športcentra. Spojenie reštaurácie, apartmánov a luxusného zázemia poskytuje ideálne podmienky pre dovolenku, firemné akcie či sústredenia športových klubov.

Words & Photos: Aspen PR

www.sportrelax007.cz