Autentické príbehy, nadčasové témy

Super párty v srdci Londýna

0
Super párty v srdci Londýna

Klub Pacha predstavuje symbol bezstarostného nočného života. Všetko v ňom je servírované v prvotriednom, londýnskom štýle. A tým nemyslím len nápoje. Logo podniku dve chutne vyzerajúce čerešne, uvidíte zobrazené na billboarde už z neďalekej železničnej stanice Victoria. Rovnako neprehliadnuteľná je aj samotná historická budova klubu postavená v 20-tych rokov minulého storočia.

Pokiaľ máte chuť na super párty v srdci Londýna, Pacha vás nesklame. Preto bez váhania vstúpte.Po tom, čo za sebou necháte večne mrzutých vyhadzovačov a ľudí nedočkavo stojacich v rade, môžete sa dôkladne rozhliadnuť po klube. Väčšina z jeho interiéru sa nesie v čiernej, hnedej a tmavomodrej farbe. Platí to najmä o stenách, podlahách z dubového dreva, či kožených sedačkách ponúkajúcich príjemné oddychové sedenie po chvíľach strávených na parkete. Voľne pohybovať sa môžete po oboch poschodiach budovy. Ako už býva zvykom, veľký tanečný parket je umiestnený v strede miestnosti. Hoci na začiatku sa v klube možno budete cítiť stratene, nezúfajte. V jeho chodbách a chodbičkách sa postupne zorientujete.

small_2

Nielen kvôli impozantnej veľkosti je Pacha iný ako ostatné kluby. Nenájdete tam žiadne ošumelé dekorácie ani ponurú atmosféru bývalého, už nevyužívaného skladiska. Nábytok do interiéru bol vybraný vkusne a rozumne. Rovnako ako vo väčšine obľúbených klubov na Ibize, aj v londýnskom podniku zvíťazil uhladený, nevtieravo luxusný nóbl štýl. Ten symbolizujú krásne svietniky, ale aj tmavé kabínky, ktoré dodávajú tomuto priestrannému a vzdušnému miestu nádych exkluzivity. Hlavné stanovisko dídžeja sa nachádza takpovediac uprostred tanečnej plochy. Medzi ním a skvele sa baviacim davom funguje výnimočná interakcia, ktorú ešte umocňuje sila pulzujúcej hudby.

small

Na poschodí klubu si môžete dožičiť pohárik šampanského. Alebo aj viac, pokiaľ máte chuť na bublinky. V tamojšom „Champagne bare“ sa vo veľkom podáva práve táto lahôdka medzi nápojmi. Dobre na odbyt však idú tiež destiláty Bacardi, Belvedere a Amaretto. Obsluha na mieste je excelentná, nálada a atmosféra tiež. Aj tu nájdete skupinku tmavých kabíniek obklopených lesklými záclonkami. Ak sa náhodou vydáte na menší prieskum, na prvom poschodí v zadnej časti objavíte ďalšiu miestnosť. Hudba, ktorá v nej znie je žánrovo odlišná ako tá, ktorú ste počuli v hlavnej miestnosti. Možno si ju užijete a zároveň oceníte aj o čosi menšie hlúčiky ľudí tancujúcich do jej rytmu.

small_1

Pacha ponúka návštevníkom menej „surový“ zvuk ako niektoré hardcore techno kluby. Elektrizujúca tanečná hudba je tam však na dennom poriadku. V podniku sa bežne stretávajú priaznivci house a techna, zástupcovia z radov high society alebo proste dobre situovaní ľudia obľubujúci ruch nočného života a neviazanosť párty štýlu. Pacha pravidelne prináša do Londýna kúsok živelnej Ibizy a s ním aj známe dídžejské hviezdy. Mená ako Carl Cox a Pete Tong sú tak dobre známe nielen „clubberom“ na španielskom ostrove. Vo všeobecnosti môžeme povedať, že v Pache má výrazné zastúpenie hudba z Baleárskych ostrovov. Z miestnych eventov odporúčam trojicu Pukka Up, Fabulush a Hed Kandi Club Nights.

small_3

Nočný klub Pacha prináša do srdca Londýna bohatú dávku hudby, emócií a zábavy. Je to rozumne namiešaný koktejl bez prehnanej dominancie niektorej z ingrediencií. Jednoducho nákazlivá párty, ktorá rýchlo opantá vaše zmysly. Zaujímavých „týpkov“ vlniacich sa na parkete dopĺňajú hviezdni dídžeji, nechýbajú ani šoumeni s extravagantným správaním a oblečením. Prežijete nezabudnuteľný večer a ktovie, možno opustíte klub až o štvrtej nad ránom, tak ako väčšina ostatných. V Pache totiž niečo ako nuda nehrozí.

Marcel Letko
Photos: Pacha London
www.pachalondon.com