Autentické príbehy, nadčasové témy

Svetová premiéra koncepčného modelu MITSUBISHI e-EVOLUTION CONCEPT

0
Svetová premiéra koncepčného modelu MITSUBISHI e-EVOLUTION CONCEPT

Spoločnosť Mitsubishi Motors Corporation (MMC) na 45. autosalóne v Tokiu oslávi svetovú premiéru svojho koncepčného modelu MITSUBISHI e-EVOLUTION CONCEPT. Vývojová štúdia elektromobilu naznačí pravdepodobné smerovanie vozidiel Mitsubishi Motors v najbližších rokoch.

 

Koncepčný model MITSUBISHI e-EVOLUTION CONCEPT je novou generáciou vysoko výkonného elektrického SUV-crossoveru, predstavujúceho akúsi ochutnávku budúcich vozidiel od spoločnosti MMC. MITSUBISHI e-EVOLUTION CONCEPT v snahe ponúknuť čo najvyššie potešenie z jazdy spája tie najlepšie technológie Mitsubishi Motors s flexibilitou vozidiel SUV, pripravených pobiť sa s akýmkoľvek terénom.

MITSUBISHI e-EVOLUTION CONCEPT je ďalším rozšírením know-how spoločnosti MMC na poli SUV v oblasti elektrického pohonu a pohonu všetkých kolies, vrátane ďalšieho posunu na novú úroveň prostredníctvom umelej inteligencie (AI). Uvedené aspekty spoločne prinášajú bezpečné a príjemné jazdné schopnosti, s presnými reakciami na požiadavky vodiča za všetkých klimatických podmienok a bez ohľadu na typ povrchu.

MITSUBISHI e-EVOLUTION CONCEPT bol postavený s cieľom podnietiť prirodzenú zvedavosť vodiča aj zvyšku posádky, v presnom súlade s významom slova Evolution (evolúcie, rozvoj).

 MITSUBISHI e-EVOLUTION CONCEPT využíva vysokokapacitnú batériu a výkonné elektromotory s vysokým krútiacim momentom, poskytujúce hladkú a dynamickú odozvu, ktorou sa elektromobily líšia od vozidiel so spaľovacím motorom. Sústava pohonu 4WD s trojicou elektromotorov využíva jeden samostatný elektromotor na pohon kolies prednej nápravy a nový systém AYC (aktívna kontrola stáčania okolo zvislej osi) s dvojicou elektromotorov, ktorý zabezpečuje koordinovanú činnosť dvoch zadných elektromotorov prostredníctvom elektronicky riadeného vektorovania krútiaceho momentu v rámci systému AYC1. Pri jazde po meste, na rýchlostných komunikáciách aj cestách plných zákrut tento systém vždy zabezpečuje ostré a pohotové reakcie, verne odrážajúce zámery vodiča.

Mozgom MITSUBISHI e-EVOLUTION CONCEPT je systém umelej inteligencie (AI), ktorý ďalej posúva vodičove schopnosti. Systém AI vďaka sústave senzorov dokáže okamžite sledovať zmeny stavu vozovky a aktuálnu dopravnú situáciu, rovnako tak ako zámery vodiča. Keďže systém dokáže hladko koordinovať zámery majiteľa s výkonovými charakteristikami vozidla, účinne podporuje vodiča akýchkoľvek schopností. Jednoduchšia a bezpečnejšia kontrola nad vozidlom potom predstavuje posun motoristických skúseností na novú úroveň.

Vďaka špeciálnej funkcii osobného kouča v rámci systému umelej inteligencie je možné vodičovi odovzdávať nové vedomosti, a nenútene tak zlepšovať jeho vodičské schopnosti. Systém si najprv vytvorí celkový obraz o úrovni vodičských schopností a následne pripraví program školenia, na základe ktorého poskytuje rady prostredníctvom hlasového dialógu a veľkého displeja na prístrojovej doske. Vo výsledku tak vodič bez ohľadu na úroveň vlastných schopností rýchlo získa automobil, ktorý sa správa presne podľa jeho zámerov, a čoskoro tak zakúsi pôžitok z jazdy na predtým nepoznanej úrovni.

 

MITSUBISHI e-EVOLUTION CONCEPT bude jedným z 12 prezentovaných modelov od Mitsubishi. Bude ho sprevádzať nové SUV kupé Eclipse Cross (model pre japonský trh), V Japonsku odhalené vôbec po prvý krát, určené na predaj na japonskom trhu od začiatku budúceho roka. Súčasťou prezentácie bude aj Outlander PHEV a ďalšie kľúčové modely MMC predávané v Japonsku.

 

Text a fotografie: Mitsubishi Press

 

www.mitsubishi-motors.com/en/innovation/motorshow/2017/tms2017/