Autentické príbehy, nadčasové témy

Tekuté zlato od Calvina Kleina.

0
Tekuté zlato od Calvina Kleina.

„Niet elegancie bez parfumu.“ povedala kedysi dávno slávna Coco Chanelová. Hoci by sa nám slová módnej tvorkyne mohli javiť ako nadnesené, niečo pravdy na nich predsa len je. Príjemná vôňa dokáže niekedy robiť zázraky a v konečnom dôsledku môže priniesť aj úspech. S tým ako narábať s touto magickou esenciou, ktorá vykúzli na tvári úsmev, má Calvin Klein bohaté skúsenosti.


Obdivovaný módny kreatívec sa už dávnejšie rozhodol, že z jedna z jeho klasických vôní si zaslúži menšiu „obnovu“. Výnimočnú a nevšednú. Špeciálnej edície sa napokon dočkal parfum Euphoria z rokov 2005 a 2006, ktorý zabodoval už pri svojej premiére. Dokáže však zaujať aj v súčasnosti, v čoraz konkurenčnejšom prostredí? Porovnávaniu so svojím predchodcom sa zrejme nevyhne. Hoci zatiaľ je magická vôňa dostupná len v špecializovaných predajniach v Spojených Arabských Emirátoch, produkt v tomto roku čaká distribúcia aj do iných významných lokalít.

phpThumb_generated_thumbnail-2

S úspechom chutí život lepšie. Vie to aj Calvin Klein, ktorý plánuje dobyť svet s vylepšeným kozmetickým produktom určeným pre pánov i dámy. Ženský parfum Euphoria Liquid Gold je fascinujúci a silný, dokáže na seba strhnúť pozornosť a v človeku prebudiť túžby. Je to akoby ste vstúpili do neobyčajnej galaxie, kde opraty v rukách pevne drží mocný vladár luxus. Zvláštny, takmer až elektrizujúci pocit vytvára vôňa dominantnej škorice, ten sa v kombinácii s tajomnou čiernou orchideou ešte stupňuje. Drevité a orientálne tóny santalu emócie naopak upokojujú.

Rovnako magicky pôsobí aj vôňa pre pánov. Kľúčovými slovami sú v tomto prípade zmyselnosť, vášeň a oheň. Základom parfumuje čierne korenie, ktoré spolu s ďalšími prísadami vytvára aromatickú kompozíciu neodolateľnej mužnosti a sily. Tvorcovia si spomenuli na intenzívne voňajúci šafran , okrem toho siahli po osvedčenom santalovom dreve, ingrediencii evokujúcej jemnosť i sexuálnu hravosť. Keby sme mali  stručne ohodnotiť toto kozmetické dielo, museli by sme priznať, že máme do činenia s vyslovene súčasnou, maskulínnou vôňou.

phpThumb_generated_thumbnail-1

Pánsky aj dámsky parfum Calvin Klein Liquid Gold je uskladnený v originálnej fľaštičke. Dizajnéri ju vyrobili zo zlata a čierneho dymového skla. Opulentné farby dopĺňa zvláštne vzorovanie, typické pre oblasť Blízkeho východu. O nápaditosti flakónu niet pochýb, dokonca sa objavili názory, že by mohol plniť funkciu drobnej ozdoby v modernom interiéri. Ľudia spolupracujúci s Calvinom Kleinom si dali záležať aj na reklamnej kampani. V zaujímavom spote sa objavili žiarivé fľaštičky pánskeho a dámskeho parfumu, ktorých siluety sa odrážali na hladine trblietavého jazierka, naplneného tekutým zlatom.

phpThumb_generated_thumbnail

Obe vône sú momentálne v predaji v objeme 100 ml. V oblasti Blízkeho Východu je kolekcia Liquid Gold Euphoria dostupná od marca 2014, čoskoro však bude predstavená na celom svete. Napríklad  pre Veľkú Britániu je ako predbežný termín stanovený 1. október.

Marcel Letko
Photos: Press
http://explore.calvinklein.com